Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52085
  • Dzisiaj wizyt: 11
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Objawienia fatimskie, 06.04.2017

 

Michał Wilgocki

Objawienia fatimskie w Sejmie. Czyli wybiórcze traktowanie nauki Kościoła

05 kwietnia 2017

Sejm chce uczcić uchwałą rocznicę objawień fatimskich

1 ZDJĘCIE

Sejm chce uczcić uchwałą rocznicę objawień fatimskich (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Natrząsać się z religijności jest nieelegancko. Nawet jeśli sejmowy akt to przedstawienie adresowane do jednego widza z Torunia.
„W sposób niezwykle dramatyczny, poprzez przekazanie trzyczęściowej tajemnicy oraz spektakularny cud słońca, Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia tak naprawdę,potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia”. To nie fragment okolicznościowej, majowej homilii. To cytat z poselskiej uchwały dotyczącej uczczenia stulecia objawień fatimskich.

W środę debatował nad nią Sejm, w piątek najpewniej zostanie przyjęta.

>> Ojciec Gużyński: „Sejmowa uchwała o rocznicy objawień fatimskich to dewocyjny idiotyzm”

Natrząsać się z religijności jest nieelegancko. Nawet jeśli to religijność faryzejska, a sejmowy akt to przedstawienie adresowane do jednego widza z Torunia. Dlatego mam do posłów PiS pytanie poważne.

Jak czuliście się, kiedy reprezentująca was posłanka Anna Sobecka mówiła, że wyrazem obecnego kryzysu wiary w Europie jest upadek moralny, którego efektem jest „brak szacunku do życia” i „mordowanie nienarodzonych”?

186 z was 6 października 2016 r. głosowało za odrzuceniem projektu Ordo Iuris całkowicie zakazującego aborcji (choć akurat posłanka Sobecka pozostała wierna swoim przekonaniom). Wśród podpisów pod fatimską uchwałą odnalazłem co najmniej kilkanaście nazwisk posłanek i posłów, którzy wtedy zagłosowali „przeciw”.

Czy kiedy Bronisław Komorowski – wbrew sugestiom Episkopatu – podpisał ustawę o in vitro, nie odmawialiście mu prawa do komunii? Czy w radiu, o którego łaski teraz zabiegacie, nie nazywano go wtedy rosyjskim szpiegiem i nie porównywano do Hitlera? O przyjmowaniu uchodźców nie chcę pisać, bo przecież już ogłosiliście, że nauczanie Franciszka w tej sprawie to tylko opinia.

Zamiast tego, skoro jesteśmy w temacie objawień – przypomnijcie sobie cytat z Objawienia św. Jana. „Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust”. Skoro nauczanie Kościoła jest wam bliskie – to dlaczego traktujecie je wybiórczo?

Zobacz: „W minutę”: 5 kwietnia 2017 r.

 

wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>