Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

 • Wszystkich wizyt: 52087
 • Dzisiaj wizyt: 13
 • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Marcin Wolski, 28.06.2017

Skargi na skandaliczny koncert Pietrzaka w TVP

   28 czerwca 2017

Płyną skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na koncert „Imieniny Pana Janka”, transmitowany w najlepszym czasie antenowym przez TVP. O wątpliwej jakości artystycznej tego przedsięwzięcia już pisaliśmy.

Większość skarg dotyczy jednego z wierszy wypowiedzianych przez Marcina Wolskiego, który od sierpnia ub.r. jest dyrektorem TVP 2 – informuje portal wirtualnemedia.pl.

Wiersz przedstawia wizję Warszawy opanowanej w przyszłości przez muzułmanów. W skargach zarzucono Wolskiemu przede wszystkim obrażanie imigrantów z krajów muzułmańskich i żartowanie z nich w kontekście ich rzeczywistej tragedii. Oceniono, że jest to sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym oraz stanowi dyskryminację ze względu na narodowość i religię, zabronioną w ustawie o radiofonii i telewizji.

– „Dyrektor TVP2 sugeruje, że uchodźcy lub/i imigranci po przybyciu do Polski zaprowadzą w niej krwawą dyktaturę, będą zabijać, wieszać, ścinać głowy, a także, że zakażą Polakom wyznawania ich własnej wiary. Tym samym dyrektor Wolski wznieca strach, niechęć, a nawet nienawiść wobec osób innych narodowości i innego wyznania” – napisał autor jednej ze skarg. – Tego typu „żarty” są tym bardziej obraźliwe, że jesteśmy niemal codziennie świadkami tragedii uchodźców z krajów afrykańskich, którzy próbują dotrzeć do Europy przez Morze Śródziemne. Mogą przyczynić się do kolejnych agresywnych zachowań wobec mieszkających w Polsce osób pochodzących z krajów arabskich – dodał.

Co na to Marcin Wolski? Jest zdziwiony, że niektóre osoby uznały jego wiersz za obraźliwy. – „To nie jest wykład, elaborat, tylko utwór satyryczny, wizja humorystyczna”. Obstaje przy swoim: – „Mój wiersz nie narusza dobrego smaku, nie szarga świętości”.

koduj24.pl

Jedna odpowiedź na Marcin Wolski, 28.06.2017

 • ~tonette mówi:

  Nie jestem wielbicielem TVP,ani żadnych rządów post etosowych,ale nie dajmy się zwariować.Z jednej strony wyciągacie argument; i kto to mówi?A z drugiej co mówi.
  Patrząc na tych omf opozycjonistów,wcale nie zdziwiłbym się,że w pogoni za możliwością krytyki antagonistów zaczną krytykować konieczność używania papieru toaletowego.
  Od czasu do czasu takie fale krytyki przechodzą przez ciemny lud.Dawniej władze usiłowały rozładować te ciągutki przez gonienie ludzi do pracy.Teraz w dobie zapomóg tej możliwości nie ma.Pamiętam jaki rejwach i protesty wywołało wprowadzenie obowiązku noszenia kasków przez motocyklistów.Podobnie było z zapinaniem pasów w samochodach.Obecnie do protestów nawołuje się rodziców.A przecież wystarczyłoby ogłosić powstanie PPP czyli Polskiej Partii Protestujących.I może mielibyście możliwość
  wejść do PE.Nawet Timmermans by was wysłuchał,a sam Soros zasilił jakąś kasą.
  Odkąd powstała Solidarność Głupoli Zbiorowych,istnieje grupa ludzi żyjących z protestów.Do takich między innymi zaliczyć należy nawet ekologów.Z tym iż oni są w sytuacji szczególnej,gdyż casus Szyszki wymazał im wszystkie wygłupy z datą wsteczną.
  Choć globalne ocipienie już nie.Co do protestów na treść wiersza M.Wolskiego,to już śmierdzi grubą przesadą.Odkąd to wizja przyszłości wg autora ma być porównywana do
  obrazy miejsca kultu.Takiego jak domek z serduszkiem do którego uczęszczał JPII.
  Każda przesada jest szkodliwa,a co za dużo to i świnie nie chcą.Znowu szukacie zastosowania dla przepisu o obrazie uczuć religijnych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>