Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52100
  • Dzisiaj wizyt: 12
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

To 1

„Brothers in Arms” utworem wszech czasów Trójki. Na podium po raz pierwszy piosenka z XXI wieku

gaw, 01.01.2014
Koncert Dire Straits w BombajuKoncert Dire Straits w Bombaju (Fot. AIJAZ RAHI / ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK)

„Brothers in Arms” zespołu Dire Straits po raz drugi z rzędu, i ósmy w historii plebiscytu zostało uznane przez słuchaczy Trójki za najlepszą piosenkę wszechczasów. Na drugim miejscu, podobnie jak przed rokiem, znalazło się „Stairway to Heaven” Led Zeppelin, a na trzecim – kompozycja „Again” zespołu Archive
Top Wszech Czasów to tworzona rokrocznie przez Program Trzeci Polskiego Radia lista najlepszych utworów w historii muzyki rozrywkowej. Kandydatury na listę wybierają dziennikarze Trójki, głosują radiosłuchacze.

W czołówce listy od lat zachodzą jedynie kosmetyczne zmiany, gust fanów Trójki jest niemal niezmienny. Na dwadzieścia edycji plebiscytu aż szesnaście razy wygrywały „Brothers in Arms” i „Stairway to Heaven”. Także teraz znalazły się na dwóch pierwszych miejscach. Zwycięskie w 2009 roku „With or Without You” U2 znalazło się w tym roku na 45 miejscu, „Another Brick in the Wall (Part II)” Pink Floydów (zwycięzca z lat 2005-2006) było w tym roku 38, a „Bohemian Rhapsody” Queen – zwycięzca z lat 1999-2000, zajęło szóstą pozycję.

Na pierwszą dziesiątkę złożyły się identyczne piosenki, co przed rokiem. Kosmetyczne zmiany zaszły jedynie w ich kolejności. Trzecim i czwartym miejscem zamieniły się „Again” zespołu Archive w ulubionej przez słuchaczy Trójki 16-minutowej wersji i „Wish You Were Here” Pink Floyd. Wydane na singlu w 2002 roku „Again” to jedyna piosenka z XXI wieku w czołówce zestawienia.

Na piątym miejscu znalazło się „Child in Time” Deppe Purple, na kolejnych – „Bohemian Rhapsody” Queen, „Riders on the Storm” The Doors, „Epitaph” King Crimson (także te dwie piosenki zamieniły się miejscami w porównaniu z ubiegłym rokiem), „Imagine” Johna Lennona i „Nothing Else Matters” Metalliki.

Najwyżej notowanym polskim utworem został „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, który zajął miejsce jedenaste.

Utworów nagranych w XXI wieku jest na liście jak na lekarstwo. Oprócz Archive na listę trafiły „Someone Like You” – przebój Adele z 2011 roku (59. miejsce), „Leszek Żukowski” polskiego zespołu COMA (70. miesjce) i „Somebody That I Used To Know” Gotye (83. miejsce).

Wyborcza.pl

 

 

polskieradio.pl – 20. Top Wszech Czasów w Trójce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>