Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52086
  • Dzisiaj wizyt: 12
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Kaczyński, 29.06.2016

 

Jarosław Kaczyński mówi, kogo rozliczyć. Mocna lektura. Na pierwszy ogień Tusk i „seryjny samobójca”

Wojciech Czuchnowski, 27.06.2016
Jarosław Kaczyński 

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jeśli ktoś ma wątpliwości, w jakim kierunku pójdą w najbliższym czasie kluczowe śledztwa polityczne, powinien przeczytać wywiad, którego Jarosław Kaczyński udzielił w najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy”.
Prezes partii rządzącej mówi tam, kto w pierwszym rzędzie powinien być w Polsce rozliczony i przykładnie ukarany. 

Przede wszystkim miałby to być Donald Tusk: „Stopień demoralizacji państwa jest po prostu potworny i za to odpowiada Tusk. Nie zrobił nic dobrego dla kraju. Pieniądze ze środków unijnych zostały w dużej mierze zmarnowane – można było za nie zrobić znacznie więcej w szybszym tempie. Pozycja Polski została całkowicie zdegradowana wbrew opowieściom o jej rzekomym znaczeniu, a po drodze był jeszcze Smoleńsk, za który Tusk w sensie moralnym odpowiada w 100 procentach. Nie byłoby Smoleńska, gdyby nie rozdzielono wizyt. Wojna z prezydentem pokazywała, że nikt go nie będzie chronić” – mówi Kaczyński.

Pytany, jaka przyszłość czeka Donalda Tuska, prezes odpowiada: „Mam nadzieję, że poniesie odpowiedzialność za to, co zrobił”.

Jarosław Kaczyński na Tusku nie skończy

Co jeszcze mówi Kaczyński? „W polskiej historii zbyt łatwo wybaczano, zapominano i nie przynosiło to nam dobrych efektów. Tego, co się wydarzyło w ciągu ostatnich ośmiu lat, nie można zapomnieć. Mówię zarówno o wielu przestępstwach o charakterze gospodarczym, jak i o niespodziewanej śmierci różnych osób, które to tajemnicze przypadki nigdy nie zostały wyjaśnione”.

Gdy prowadzący rozmowę Piotr Semka dopytywał, co prezes miał na myśli, Kaczyński odpowiedział: „Choćby Andrzeja Leppera, ale też wielu ludzi związanych ze Smoleńskiem”.

No, to już jest mocne… Prezes, jak widać, jest wyznawcą kreowanej przez zwolenników spiskowych teorii opowieści o seryjnym samobójcy, który krąży po Polsce, likwidując ludzi mających „wiedzę o Smoleńsku”.

Swego czasu prawicowe media takich zgonów naliczyły 13. Do ofiar zaliczano nawet tych, którzy zginęli kilka miesięcy przed katastrofą.

No i jeszcze Andrzej Lepper… Tu widać u prezesa wpływ filmu Patryka Vegi „Służby specjalne”. Tam właśnie złowrogi agent WSI wieszał przywódcę Samoobrony, cedząc: „Zrobimy ci samobójstwo”. Film powtarzany jest często w godzinach nocnych w TVP, a jak wiadomo wtedy właśnie Jarosław Kaczyński najbardziej lubi oglądać telewizję.

Jeżeli „prezes Polski” takie rzeczy mówi w wywiadzie prasowym, to wcześniej musiał już przekazać zadania Zbigniewowi Ziobrze. Teraz prokuratorzy Ziobry mają kilka zagwozdek. Muszą wymyślić, jak samobójstwa i nieszczęśliwe wypadki przerobić na zamachy. I jak znaleźć sprawców? No i co z tym Tuskiem, bo w kodeksie karnym nie ma paragrafu o „moralnej odpowiedzialności”?

Na razie.

kaczyńskiMówi

wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>