Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 51483
  • Dzisiaj wizyt: 4
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Schetyna, Kijowski, 05.01.2017

 

CZWARTEK, 5 STYCZNIA 2017

Karczewski: Jeśli będzie taka wola, to zgłoszę poprawki opozycji do budżetu na najbliższym posiedzeniu

17:03

Karczewski: Jeśli będzie taka wola, to zgłoszę poprawki opozycji do budżetu na najbliższym posiedzeniu

Jak zadeklarował na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski:

stanislaw-karczewski

15:56

KOD zapowiada audyt przepływów pieniędzy ze zbiórek

Po spotkaniu Zarządu KOD jego członkowie poinformowali, że zewnętrzna firma przeprowadzi audyt przepływów pieniędzy ze zbiórek publicznych w ramach stowarzyszenia. Radomir Szumełda przeprosił tych, którzy mogli poczuć się zaniepokojeni całą sytuacją. Członkowie zarządu mówili też, że od decyzji samego Mateusz Kijowskiego zależy, czy ustąpi z pełnionej funkcji przed planowanymi na marzec wyborami w Stowarzyszeniu. Szumełda mówił też: Wierzyliśmy, że wszyscy członkowie KOD pracują za darmo.

Przedstawiciele zarządu mówili również, że nie wiedzieli, iż strona www KOD była prowadzona przez firmy Kijowskiego.

14:52

Neumann: 10 stycznia zarząd PO ws. formy protestu. Nie wiemy, czy Kuchciński odważy się rozpocząć posiedzenie

– Co do formy protestu, jaka będzie 11 stycznia, to decyzje o tym zapadną 10 stycznia na zarządzie krajowym. Nie wiemy, czy 11 stycznia odważy się rozpocząć posiedzenie Sejmu – mówił na briefingu w Sejmie Sławomir Neumann.

stanowisko-po

14:49

Zarząd PO zwraca się z apelem do partii opozycyjnych o jedność w działaniu

– Wyrażamy wdzięczność Polkom i Polakom na to, że tak masowo, czynnie i solidarnie wsparli nasz demokratyczny protest. Dziękujemy im za obecność przed Sejmem i poparcie w całej Polsce. Zwracamy się z apelem do Polek i Polaków, do organizacji obywatelskich o dalsze wsparcie naszego protestu, a do partii opozycyjnych o jedność w działaniu – napisano w przyjętym dzisiaj stanowisku zarządu krajowego PO.

„Pełną odpowiedzialność za wywołanie, eskalację oraz utrzymywanie obecnego kryzysu parlamentarnego ponosi marszałek Sejmu oraz PiS. Zarząd krajowy PO wzywa marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego do powrotu na salę plenarną i prawidłowego wypełniania obowiązków, które nakłada na niego Konstytucja oraz ustawy”

Stanowisko Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej RP ws. trwającego kryzysu parlamentarnego.

13:44

Na stronie Sejmu pojawiły się opinie prawne dotyczące legalności kontynuacji 33. posiedzenia w Sali Kolumnowej

Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu opublikowało sporządzone przez ekspertów opinie prawne dotyczące zgodności z Konstytucją i regulaminem Sejmu kontynuacji 33. posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej 16 grudnia 2016 roku.

Jedną z opinii napisał prof. Bogusław Banaszak, który jest kandydatem PiS na członka Trybunału Stanu. Jej konkluzja jest taka, iż „kontynuacja w dniu 16 grudnia 2016 r. 33 posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej była w pełni zgodna z Konstytucją RP i Regulaminem Sejmu”.

Publikację opinii – w sumie są 3 + 2 uzupełniające – zapowiadał dzisiaj Ryszard Terlecki.

Opinie są do przeczytania tutaj

12:59

Petru: Pojawiają się informacje ze strony PiS, że rozważają przeniesienie posiedzenia o miesiąc

– Poprawki nie zostały zgłoszone. Oczekiwałbym jakiegoś gestu z tamtej strony. Jako ekonomista mogą powiedzieć, że sytuacja zrobi się naprawdę krytyczna po 11 stycznia. Będzie nielegalnie uchwalony budżet, bez debaty budżetowej. Ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, w której inwestorzy zagraniczni będą kupować nasze obligacje. Będzie obawa, że środki unijne w ogóle nie będą wydawane, nie będą [dla nas] iść. Pojawiają się informacje ze strony PiS, że rozważają przeniesienie posiedzenia o miesiąc. To byłby paraliż parlamentaryzmu – powiedział w Sejmie Ryszard Petru.

12:51

Petru: Ja – podobnie chyba jak Schetyna – uważam, że prawdopodobieństwo porozumienia jest bardzo małe

– Spotkaliśmy się rano wczoraj [ze Schetyną] w tej samej strefie klimatycznej, w Warszawie. Po drugie, to jest propozycja Nowoczesnej. Ja nie zaapelowałem do senatorów PO, tylko PiS. Ja nie sądzę, by Schetynie zależało na eskalacji konfliktu. To rozsądny człowiek jest. Też wolałby rozwiązanie, które wyprowadzi Polskę z kryzysu. Ja – podobnie chyba jak Schetyna – uważam, że prawdopodobieństwo porozumienia jest bardzo małe. Ale chciałbym na końcu pokazać, że ze strony przynajmniej części opozycji jest wola szukania rozwiązania, a jeśli do niego dojdzie – to wina PiS. To ważne. Schetynę w każdej chwili zapraszam na spotkanie –powiedział w Sejmie Ryszard Petru.

300polityka.pl

Członkowie KOD-u o fakturach Kijowskiego. „Moje zaufanie jest nadszarpnięte”

mk, 05.01.2017

Mateusz Kijowski

Mateusz Kijowski (Fot. Łukasz Kolewiński / AG)

• Przedstawiciele KOD zabrali głos ws. faktur Mateusza Kijowskiego
• Radomir Szumełda: Moje zaufanie do MK jest nadszarpnięte
• Kijowski otrzymał od Komitetu Społecznego KOD ponad 90 tys. zł

 

Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji zapowiedzieli zamówienie audytu w Komitecie Społecznym KOD. To reakcja na doniesienia o fakturach, które wystawiała firma Mateusza Kijowskiego i jego żony za doradztwo i usługi w zakresie informatyki. Łącznie Kijowski otrzymał ponad 90 tys. zł. – Mateusz [Kijowski - red.] powiedział, że faktury są autentyczne, zobowiązał się do tego, że przedstawi nam czynności, które były wykonywane, a o których nie wiedzieliśmy – mówi Magdalena Filiks z KOD. – Zawsze takie sytuacje obciążają organizację, dlaczego trzeba to bardzo szybko wyjaśnić. Moje zaufanie jest nadszarpnięte – przyznał Radomir Szumełda z KOD.

Dowiedz się więcej:

Co przedstawiciele KOD mówią o przyszłości Kijowskiego?

Przedstawiciele organizacji przyznali, że o fakturach dowiedzieli się na początku grudnia. Szumełda pytany o to, czy Kijowski powinien zrezygnować z przewodniczenia KOD-owi, odpowiedział: „To jest osobista decyzja Mateusza Kijowskiego. Walny zjazd będzie 5 marca, opinię wyrazimy podczas wyborów”.

Jakie jest stanowisko Mateusza Kijowskiego?

Mateusz Kijowski opublikował oświadczenie. Wyjaśnia w nim, że przed założeniem Komitetu pracował jako informatyk; później to właśnie jego spółka zaczęła świadczyć usługi na rzecz ruchu. „Nigdy nie była to pensja, co najwyżej zwrot kosztów części ponoszonej pracy. Jestem w stanie rozliczyć się z każdej złotówki i każdej godziny poświęconej dla KOD-u. Być może zabrakło mi doświadczenia i ostrożności, ale zaręczam że nie ma w tej sprawie nieuczciwości. Błędem było pewnie połączenie ról lidera i usługodawcy dla KOD. Ale z każdej z tych ról wywiązałem się uczciwie” – zaznacza Kijowski. Jak dodaje, atak „traktuje jako kolejną prowokację”.

Zobacz także: Kijowski tłumaczy się z faktur. „Było to mocno niefortunne”

konferencja

gazeta.pl

CZWARTEK, 5 STYCZNIA 2017, 11:48

Schetyna o nagraniu z sali kolumnowej: Ten obraz potwierdza nielegalność zgromadzenia

Jak mówił Grzegorz Schetyna na briefingu w Sejmie:

„Rozmawialiśmy o bieżącej sytuacji, szczególnie w kontekście wydarzeń ostatnich dni. Chciałem odnieść się do tzw. taśm prawdy, czyli tego, co pokazała wczoraj Kancelaria Sejmu, tych zdjęć z trzeciej kamery. One bardzo wyraźnie pokazują i potwierdzają obraz chaosu, bałaganu, braku organizacji tego posiedzenia, ale są tak naprawdę obciążające dla marszałka Kuchcińskiego, który zezwolił czy zaakceptował obecność obecnych osób na sali kolumnowej, czyli tzw. sali sejmowej. Nieuprawnione osoby, brak organizacji – dzisiaj to zaklinanie rzeczywistości. Słyszymy od marszałka Kuchcińskiego, że zgodził się na obecność tych osób. Chcę zapytać: kto się zwracał o zgodę na obecność tych osób, gdzie jest pisemna zgoda marszałka i dlaczego nie wiedzieliśmy o tym, że to stało się normą? Ten obraz potwierdza nielegalność tego zgromadzenia i potwierdza, że było to spotkanie klubu PiS rozszerzone o kilku posłów klubu Kukiz ’15”

10:58

Kijowski: Dokumenty zostały rozesłane do kilkunastu redakcji przez kogoś z wewnątrz organizacji

– Dokumenty wczoraj czy przedwczoraj zostały rozesłane do kilkunastu redakcji przez kogoś z wewnątrz organizacji. Pewność mam, bo dziennikarze mówią, skąd to dostali. Uważam, że tego typu wewnętrzne rozgrywki jednak należy trzymać poza mediami – mówił Mateusz Kijowski w programie #dzieńdobry Polsko w WP.pl. Jak dodał:

„Zaczyna się w najbliższy weekend proces wyborczy, cykl wyborów regionalnych. Za mniej więcej dwa miesiące, 4-5 marca będą wybory ogólnopolskie i rozumiem, że to odbywa się jakoś w tym kontekście”

W Słupsku pytano pana, czy pan się utrzymuje z pieniędzy KOD. Pan powiedział, że nie, tymczasem 90 tys. zł trafiło na konto spółki – pytała Kamila Biedrzycka-Osica. Jak odpowiedział lider KOD:

„W Słupsku byłem już bezrobotny. Tam była agresywna atmosfera, sytuacja mocno nerwowa i pytania prowokacyjne. Powiedziałem wtedy prawdę. Żeby była jasność – ja nigdy nie dostawałem wynagrodzenia, jako przewodniczący KOD”

10:37

Mazurek do dziennikarzy: Mam nadzieję, że państwa zadowoli to, że będziecie mogli chodzić wszędzie po budynku Sejmu

– Najważniejsze jest to, co powiedział marszałek Karczewski, że wszystko wraca na starych zasadach, dopóki nowe nie zostaną wypracowane. Biorąc pod uwagę to, co wyprawia opozycja, w jaki sposób kłamie, nie tylko państwa, ale opinię publiczną, że nie mogła wejść na salę kolumnową, mam nadzieję, że państwa zadowoli to, że będziecie mogli chodzić wszędzie po budynku i że będziecie mogli w sposób swobodny rozmawiać z politykami – pytała Beata Mazurek na briefingu w Sejmie.

– Za parę dni zacznie działać centrum prasowe, które będzie poprawiać komfort pracy, więc wytrzymajmy. Będzie dla tych, którzy będą chcieli z niego korzystać – dodał Ryszard Terlecki.

 

300polityka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>