Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 51483
  • Dzisiaj wizyt: 4
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Pospieszalski

Pospieszalski o decyzji TVP: To kataklizm. Karnowski jest wybitnym dziennikarzem

Michał Wilgocki, 10.01.2014
Jan PospieszalskiJan Pospieszalski (Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta)

- Próbowaliśmy argumentować, że Jacek Karnowski jest wybitnym dziennikarzem. Pracował w BBC, jako szef „Wiadomości” sprawił największy wzrost oglądalności tego magazynu – mówił o wczorajszym zamieszaniu wokół swojego programu „Bliżej” Jan Pospieszalski
W czwartek na antenie TVP Info miał zostać wyemitowany program publicystyczny Pospieszalskiego o Lasach Państwowych. Do dyskusji zaprosił wicepremiera Janusza Piechocińskiego, prof. Andrzej Bobca z Uniwersytetu Rzeszowskiego, posła Jana Szyszkę z PiS oraz Jacka Karnowskiego.

TVP postawiła jednak warunek - program nie może się ukazać, jeżeli weźmie w nim udział Karnowski.

„Powód tej niezgody był oczywisty: serwis wSieci.pl Jacka Karnowskiego dopuścił się niedawno wyjątkowo niegodnego zachowania wobec Andrzeja Turskiego, drastycznie łamiąc zasady etyki dziennikarskiej. Sprawa ta będzie, jak wiadomo, miała swój finał w sądzie” – napisał w oświadczeniu Jacek Rakowiecki, rzecznik TVP. Poinformował także, że Pospieszalski na te warunki się nie zgodził, więc program został odwołany.

Agnieszka Kublik: TVP mądra przed szkodą Pospieszalskiego

Karnowski – dziennikarz wybitny

W piątek rano do sprawy odniósł się na antenie Radia Wnet sam Pospieszalski (cytaty za portalem wPolityce.pl). – To kataklizm związany z pewnym nurtem myślenia, który reaktywował się we władzach TVP. Przygotowaliśmy program, w którym chcieliśmy mówić o sytuacji w Lasach Państwowych, temat społecznie ważny. Okazało się, że władze postawiły warunek ultimatum: jeśli nie zrezygnujemy z tego gościa, to program się nie odbędzie – mówił Pospieszalski.

Publicysta nie szczędził ciepłych słów pod adresem Karnowskiego: – Próbowaliśmy argumentować, że Jacek Karnowski jest wybitnym dziennikarzem: pracował w BBC, jako szef „Wiadomości” sprawił największy wzrost oglądalności tego magazynu, no i że z punktu widzenia zasług dla TVP Karnowski jest osobą, która powinna być nagradzana, a nie jako persona non grata – przekonywał. Pospieszalski broni także Karnowskiego, mówiąc, że to nie on odpowiadał za publikacje o Andrzeju Turskim. Zapowiedział, że będzie interweniował w sprawie u prezesa Juliusza Brauna.

- Ufam, że to tylko nieporozumienie – mówił Pospieszalski w Radiu Wnet.

Atak na Turskiego

W grudniu portal braci Karnowskich wPolityce.pl oraz powiązany z nim wSumie.pl napisały, że dziennikarz TVP Andrzej Turski był pijany, gdy prowadził „Panoramę” 30 listopada. Powołując się na anonimowego informatora, pisały, że „Turski miał ‚zasiedzieć’ się w jednym z warszawskich lokali”.

„Andrzejkowy wieczór najwyraźniej tak przypadł do gustu dziennikarzowi, że postanowił zepchnąć na dalszy plan swoje obowiązki zawodowe” – triumfował portal wSumie.pl. Szybko okazało się, że Turski został niesłusznie oskarżony.Hanna Lis z „Panoramy ” napisała w serwisie NaTemat.pl, że Turski od roku zmaga się z cukrzycą, walczy także z nowotworem i to właśnie choroby były przyczyną jego niedyspozycji. Kilka dni później Turski trafił do szpitala. Był w stanie śpiączki farmakologicznej. Zmarł 31 grudnia.

Zobacz więcej na temat:

Wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>