Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 51483
  • Dzisiaj wizyt: 4
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Blokada w Sejmie, 16.12.2016

 

PIĄTEK, 16 GRUDNIA 2016

Kaczyński: Nie będzie żadnego ograniczenia dostępu dziennikarzy do Sejmu. Wprowadzimy tylko to, co obowiązuje w wielu parlamentach

16:59

Kaczyński: Nie będzie żadnego ograniczenia dostępu dziennikarzy do Sejmu. Wprowadzimy tylko to, co obowiązuje w wielu parlamentach

– Nie będzie żadnego ograniczenia dostępu dziennikarzy do sali sejmowej, do Sejmu. Tylko to, co jest stosowane w bardzo wielu parlamentach świata, zostanie wprowadzone także w Polsce. Ograniczenia możliwości poruszania się dziennikarzy w wielu parlamentarnych, w tym także szczególnie w PE – szczególnie państwo z TVN-u muszą uznawać to za wzór parlamentaryzmu – są nieporównywanie dalej idące, niż to, co jest tutaj zaplanowane. Chodzi o wprowadzenie pewnego porządku. Sam nieraz, chociaż może nie ostatnio, dostałem kamerą w głowę – mówił Jarosław Kaczyński na briefingu w Sejmie. Prezes PiS dał do zrozumienia, że nagrywanie dźwięku będzie możliwe, a kamery będą w jednym miejscu.

16:57

Nitras przerywa konferencję Kaczyńskiego. Prezes PiS: Być może warto zająć się nim ze względów medycznych

Sławomir Nitras przerwał konferencję Kaczyńskiego w Sejmie i powiedział: „Czy pan panie prezesie wie, że dziennikarze nie będą mogli w tym miejscu zadawać pytań? Od stycznia O to w tej sprawie chodzi”.

Kaczyński powiedział później: „Ja chętnie odpowiem na pytania. Ja nie wiem dlaczego ten pan, który chyba przoduje w tym o czym mówiłem, ja sądzę że warto się nim zająć także ze względów medycznych”

16:54

Kaczyński: Kuchciński jest niezwykle tolerancyjny wobec zachowania opozycji. Należy być bardziej zdecydowanym

– Uważam, że pan marszałek jest niezwykle wręcz tolerancyjny wobec zachowania opozycji. Nie mówię o wszystkich klubach, ale o Platformie i Nowoczesnej. Ta tolerancja skończyła się tak, jak się skończyła. Krótko mówiąc: należy być bardziej zdecydowanym, my jako opozycja mieliśmy nieporównywalnie mniej praw niż ma w tej chwili – mówił Jarosław Kaczyński na briefingu w Sejmie.

16:51

Kaczyński: Nie damy się sterroryzować. Uchwalimy budżet, a także inne ustawy, w tym tą, o którą być może chodzi – dezubekizacyjną

– Mamy niezwykłą sytuację w Sejmie. Niezwykłą, ale znaną z historii III RP, bo tak postępowała Samoobrona. Mamy do czynienia z powtórzeniem tej samej metody działania, która zupełnie dezorganizuje pracę Sejmu i która z normalnym funkcjonowaniem parlamentaryzmu czy demokracji nie ma nic wspólnego. Chcę powiedzieć, że nie będzie na to zgody. My się nie damy sterroryzować. Uchwalimy budżet, a także inne ustawy, w tym tą, o którą być może chodzi. Nie mam pewności, ale uważam, że różnego rodzaju okoliczności pozwalają sądzić, że ci, którzy dzisiaj blokują budżet, są bardzo niechętnie nastawieni do ustawy dezubekizacyjnej i w związku z tym ona że ona ma być dzisiaj rozważana, to jest próba obstrukcji, a właściwie zablokowania pracy parlamentu. Blokowanie mównicy jest deliktem z punktu widzenia regulaminu Sejmu i muszą być z tego wyciągnięte wnioski wobec wszystkich, którzy dopuścili się tego nadużycia – mówił Jarosław Kaczyński w Sejmie.

16:45

Kaczyński do posłanki: Idźcie do diabła

To – jak pisze posłanka Agnieszka Pomaska na Facebooku – reakcja prezesa Kaczyńskiego na słowa, że „damy radę nawet z ich cenzurą”. Na dowód publikuje nagranie.


https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fapomaska%2Fvideos%2F1565008713515898%2F&show_text=0&width=400
S

PIĄTEK, 16 GRUDNIA 2016

Kijowski zapowiada na wieczór protest KOD przed Sejmem

16:28

Kijowski zapowiada na wieczór protest KOD przed Sejmem

– Trzeba wesprzeć posłów opozycji. O 20:00 pod Sejmem – zapowiada na Twitterze lider KOD.

 

PIĄTEK, 16 GRUDNIA 2016

„Nie wracajcie, nie wracajcie”. Konwent przesunięty na 16:45, posłowie PiS wychodzą

16:17

„Nie wracajcie, nie wracajcie”. Konwent przesunięty na 16:45, posłowie PiS wychodzą

Posłowie PiS częściowo opuścili salę po tym, jak pojawiła się informacja, że konwent seniorów został przesunięty na 16:45. Ich wyjściu towarzyszyły okrzyki „Nie wracajcie, nie wracajcie” i „uciekajcie, uciekajcie” ze strony okupujących mównicę posłów opozycji.

16:06

Sawicki: Trwa spotkanie Kaczyńskiego z Kuchcińskim

Jak pisze na Twitterze Marek Sawicki, trwa spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z marszałkiem Kuchcińskim. Zdjęcie zamieszczone przez Ryszarda Petru potwierdza, że konwent czeka na decyzje.

Trwa konsultacja naczelnika PJK Z marszałkiem Kuchcińskim, a reszta prezydium i konwent czeka na decyzje w saloniku.

16:02

SDP apeluje do władz parlamentu ws. ograniczenia praw dziennikarzy

W związku z planami wprowadzenia nowych zasad pracy dziennikarzy w parlamencie, o których media poinformowały w ostatnich dniach, CMWP SDP jeszcze raz publikuje apel do Władz Sejmu i Senatu w tej sprawie. Inicjatywa, pod którą podpisało się ponad 50 dziennikarzy, pod koniec września br. została skierowana do Marszałków Obu Izb – czytamy na stronie SDP. Apel znajduje się tu.

Podpisali go m.in. Michał Karnowski, Dorota Kania i Tomasz Sommer.

15:41
CzzhIhmWQAA8dNk_1

Sejm zablokowany. Kuchciński próbuje prowadzić głosowania mimo okupacji mównicy

Po wykluczeniu posła PO Michała Szczerby z obrad Sejmu przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, posłowie opozycji okupują mównicę, skandując „wolne media” i „przywróć posła”. Niezarażony tym Kuchciński próbował prowadzić głosowania, ale zarządził kolejną przerwę. Po powrocie znów zarządził głosowania, ale po chwili ogłosił 15-minutową przerwę z powodu braku kworum.

15:24
sejm1

„Wolne media! Precz z cenzurą”. Posłowie opozycji okupują mównicę w Sejmie

Posłowie opozycji – po wykluczeniu Michała Szczerby – zaczęli okupację mównicy w Sejmie. Marszłek Kuchciński opuścił salę. Politycy krzyczą: „Przywróć posła! Wolne media! Precz z cenzurą!”.

15:19

Kuchciński wyklucza posła opozycji z posiedzenia Sejmu

Decyzją marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Michał Szczerba został wykluczony z posiedzenia Sejmu. Poseł PO wszedł na mównicę z kartką #WolneMediawSejmie, Kuchciński uznał to za zakłócanie obrad i nie dał mu nawet możliwości zadania pytania do końca. Następnie zarządził 10 minut przerwy i wyszedł z sali.

15:07

„Dziennikarze muszą zostać w Sejmie” – Politycy PO w każdym wystąpieniu w trakcie głosowania budżetowego

Politycy PO w każdym wystąpieniu dotyczącym głosowania budżetowego w Sejmie umieszczają zdanie „Dziennikarze muszą zostać w Sejmie”. Marszałek Kuchciński reaguje m.in. wyłączeniem mikrofonu i pouczaniem posłów, że mają mówić na temat.

14:56

Opozycja pyta Kuchcińskiego o restrykcje dla mediów w Sejmie, Kuchciński przerywa i mówi o potrójnej recydywie

Joanna Scheuring-Wielgus na początku bloku głosowań zgłosiła wniosek o przerwę, aby można było podziękować gromkimi brawami dziennikarzom za ich pracę, którą wykonywali w ciągu ostatnich lat. Po tych słowach posłowie opozycji zaczęli klaskać. Następnie Jan Grabiec wnioskował o przestawienie przez marszałka Sejmu informacji nt. ograniczenia dostępu dziennikarzy do Sejmu, a Sławomir Nitras – o uzupełnienie porządku obrad o uchwałę złożoną prze PO, która zobowiązuje go do tego, żeby na forum odbyć debatę nt. zmian w Sejmie. Kuchciński uznał, że nie można uznać tego za wniosek formalny i stwierdził, że to „potrójna recydywa”.

300polityka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>