Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52100
  • Dzisiaj wizyt: 12
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Kempa, gender

SLD kpi z Kempy: „Pani poseł powołała zespół, w którym jest ona i 14 mężczyzn. Warto się wyedukować w kwestii gender”

Olg, PAP, 08.01.2014
Paulina Piechna-Więckiewicz, Beata KempaPaulina Piechna-Więckiewicz, Beata Kempa (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta, Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

- Nadeszła wiekopomna chwila i po zespole ds. przeciwdziałania ateizacji Polski został powołany kolejny ważny zespół „Stop ideologii gender”. Fakt, że przewodniczy mu Beata Kempa, jest zwycięstwem gender – ironizowała na konferencji prasowej wiceszefowa SLD Paulina Piechna-Więckiewicz. SLD zaprosiło Kempę na debatę naukową nt. gender. Posłanka oświadczyła, że z zaproszenia „raczej nie skorzysta”.
- Pani poseł Beata Kempa powołała zespół, w którym jest ona i 14 mężczyzn, w związku z tym rzeczywiście warto się wyedukować w kwestii gender – mówiła. Jak dodała, już sam fakt, że to właśnie Kempa została szefową zespołu, jest „zwycięstwem gender”. – My proponujemy pani poseł, by nie konserwowała, ale „genderowała” Polskę, czyli więcej genderu, mniej „konserwy” w Polsce – podkreśliła wiceszefowa SLD.

„Zapraszamy zespół i przedstawicieli episkopatu na debatę”

Dlatego też Sojusz chce zaprosić Kempę, a także pozostałych członków stworzonego przez nią zespołu, na organizowaną 25 stycznia konferencję o gender. – Będą mogli poszerzyć swoje horyzonty, dowiedzieć się na temat teorii gender, płci społecznej, płci kulturowej” – zaznaczyła Piechna-Więckiewicz.

Jak dodała, ważna będzie również część debaty poświęcona prawom kobiet. – Gdyby ponad 95 lat temu polskie kobiety nie walczyły o swoje prawa, pani poseł Beata Kempa nie mogłaby praw kobiet w Sejmie zwalczać – ironizowała wiceszefowa SLD.

SLD chce też na swą konferencję zaprosić przedstawicieli episkopatu. – Tutaj wiedza wydaje się również być – eufemistycznie powiem – szczątkowa na ten temat, także warto porozmawiać, bo wszyscy mówią, że brakuje merytorycznej dyskusji. My taką dyskusję gwarantujemy – zaznaczyła Piechna-Więckiewicz.

Kempa powiedziała, że raczej nie weźmie udziału w debacie SLD. – Nasze poglądy są różne w tej materii – moje są konserwatywne, ich – skrajnie lewackie, więc nie znajdziemy wspólnego języka – uważa posłanka SP.

Dziś powstał zespół „Stop ideologii gender”

Zespół parlamentarny „Stop ideologii gender” rozpoczął dziś swoje prace. Tworzą go parlamentarzyści Solidarnej Polski, a ma się on zajmować m.in. monitorowaniem wydawania środków publicznych na promocję „ideologii gender”. W skład zespołu wchodzi 15 posłów Solidarnej Polski oraz senator SP Maciej Klima. Na przewodniczącą zespołu jednogłośnie wybrano Kempę, a na wiceprzewodniczących: posłów Tadeusza Woźniaka i Jana Ziobrę; sekretarzem zespołu został poseł Edward Siarka.

O gender stało się głośno m.in. za sprawą listu pasterskiego przygotowanego na Niedzielę Świętej Rodziny, w którym biskupi przestrzegali przed „ideologią gender”. Według Małgorzaty Fuszary, współtwórczyni podyplomowych studiów „Gender Studies” na UW, gender to nie ideologia, a społeczna i kulturowa tożsamość płci. – Ten termin wskazuje, że poza biologią określa nas także kontekst społeczny, kulturowy. Wskazuje, że to, co niosą ze sobą pojęcia: kobieta  i mężczyzna jest nie tylko wyznaczone przez biologię, ale również przez społeczne role, społeczne oczekiwania – mówiła w grudniu w rozmowie z PAP Fuszara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>