Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 51483
  • Dzisiaj wizyt: 4
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Akt 2

 

PIĄTEK, 25 KWIECIEŃ 2014 11:26 

Kaczyński: Teraz polityka uprawiana jest od sondażu do sondażu

Kaczynski2504

Tematem krótkiej konferencji prasowej lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego na Polanie Szymoszkowej były sprawy powiązane z kanonizacją Jana Pawła II. Prezes PiS stwierdził między innymi: „Polacy w 1989 roku chcieli takiej Polski jaką wymarzył sobie Jan Paweł II, jaka wyrastała z ideałów Solidarności. Ale rzeczywistość, zwłaszcza rzeczywistość ostatnich 6 lat okazała się inna. Polityka uprawiana jest od sondażu do sondażu, dominuje propaganda, interes władzy, doraźne korzyści”.

Kaczyński powiedział też, że jest potrzeba „Polski, w której będziemy razem, jeden z drugim, a nie jeden przeciw drugiemu (…) My dzisiaj stoimy przed wielką próbą sumień, która rozstrzygnie od tym, jaki będzie polski dom”. Prezes powtórzył, że do zmian w Polsce potrzeba, abyśmy „się nie lękali, potrzebny jest pierwszy krok”.

Prezes był też pytany o unię energetyczna. Jak mówi: „Z jednej strony trzeba naprawdę skończyć z polityką zdjęć, bo to do niczego nie prowadzi, a z drugiej strony – jeśli spojrzeć na unię energetyczną tak konkretnie, to sprowadza się to do tego, że będziemy razem kupowali od Rosjan ropę i gaz, albo tylko gaz”. Lider PiS podkreślił, że Polska może i powinna być być niezależna energetycznie na wiele sposobów – łupki, import gazu spoza Rosji i tak dalej.

To odpowiedź na „energetyczną” ofensywę premiera Tuska, który dziś wybiera się do Berlina, aby do projektu unii energetycznej przekonywać Angelę Merkel.

fot. tvp.info

Michał Kolanko

300polityka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>