Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52132
  • Dzisiaj wizyt: 18
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Yoda, Kaczy

 

W Grudziądzu chcą postawić pomnik mistrza Yody obok popiersia Lecha Kaczyńskiego. „Zrobił tyle samo, co prezydent. Nic”

W czerwcu w Grudziądzu ma stanąć pomnik zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wśród mieszkańców nie ma jednak zgody, czy takie wyróżnienie Kaczyńskiemu się należy. „Sprzeciwiamy się temu i chcemy postawić antypomnik. Wkrótce zaczniemy zbierać pieniądze” – mówi Tobiasz Czechowski, pomysłodawca budowy w mieście pomnika… mistrza Yody z „Gwiezdnych wojen”.

 

Część mieszkańców Grudziądza nie chce w mieście pomnika Lecha Kaczyńskiego • Fot. http://www.youtube.com/watch?v=BQ4yd2W50No

Sprawa budowy w Grudziądzu pomnika Lecha Kaczyńskiego jest przesądzona. Popiersie już wykonano, a koszty pokryte zostaną ze środków zebranych przez Społeczny Komitet Budowy Popiersia Lecha Kaczyńskiego. Uroczyste odsłonięcie monumentu ma nastąpić podczas Dni Grudziądza w czerwcu tego roku.

Niewykluczone jednak, że przy okazji obchodów miejskiego święta odsłonięty zostanie jeszcze jeden pomnik – mistrza Yody, czyli postaci z „Gwiezdnych wojen”. Na taki pomysł wpadł Tobiasz Czechowski, który wraz z innymi mieszkańcami Grudziądza planuje zebrać pieniądze na ten cel. To forma protestu przeciwko uhonorowaniu Kaczyńskiego.

„Nie mam nic przeciwko temu, by szanować i oddawać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi, ale można to zrobić jadąc do Krakowa, na Wawel. Jeszcze trochę, a w naszym mieście powstanie replika krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Sprzeciwiamy się temu, dlatego chcemy postawić antypomnik. Były propozycje Jerzego Urbana, Aleksandra Kwaśniewskiego, którzy też nie mają nic wspólnego z Grudziądzem, a stanęło na mistrzu Yoda” – powiedział Czechowski w rozmowie z dziennikiem „Nowości”.

Zapowiedział, że zbiórka rozpocznie się jeszcze w styczniu, ale pieniądze zostaną ostatecznie przeznaczone na bardziej pożyteczny cel, np. zakup szafek dla dzieci w szkołach. „Pomnik” mistrza Yody nie będzie wymagał nakładów, bo zostanie wykonany z kartonu.

Źródło: „Nowości”

naTemat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>