Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

 • Wszystkich wizyt: 52087
 • Dzisiaj wizyt: 13
 • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz: Ze mną trzeba grzecznie

Ktoś napisał na mojej stronie poselskiej, że życzy mi, aby mnie zajebano. Wcale się tym nie przejmuję. Naprawdę nie jestem wredna i nie wstaję rano z zamiarem przyłożenia komuś

 

Porwałem z lady ostatni słoik powideł i pobiegłem do kościoła św. Wawrzyńca, aby posłuchać – jak zapowiadał sochaczewski PiS – niezłomnej felietonistki Radia Maryja, wybitnej profesor prawa, wiernej Ojczyźnie parlamentarzystki:

„Hańbą dla parlamentu są ludzie pokroju Palikota i im podobni, na przykład ksiądz Kotliński, który już nie jest księdzem, będzie się on smażył w piekle. Solą egzorcyzmowaną trzeba ich potraktować. Dostałam sól od sióstr, które sprawdziły ją na tym Dalajlamie, kiedy przyjechał do Wrocławia. Słuchajcie, te jego wierzenia nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem – reinkarnacje, zwalczanie sił szatańskich, własne doskonalenie się… Szkoda gadać. No więc siostry posypały solą fotel, na którym miał usiąść Dalajlama. I kiedy już rozsiadł się wygodnie, podskoczył raz, podskoczył drugi. Działa!

Nie wiem tylko, jak miałabym wnieść sól egzorcyzmowaną do Sejmu; tam wszędzie są kamery”.

 

Po godzinnym wykładzie były długie brawa i długa kolejka z kwiatami ciętymi. Tylko ja miałem powidła śliwkowe i pewnie dzięki nim nie wracałem do Warszawy pociągiem, ale samochodem, na tylnym siedzeniu, obok poseł.

W okolicy Bieniewa-Parceli dowiedziałem się, że Polska jest wynarodowiona przez premiera Donalda Tuska; przed Ożarowem Mazowieckim, że Ziobro perfidnie wykorzystał Kaczyńskiego; w Ursusie, że jako dziennikarz powinienem stanąć po słusznej stronie i myśleć o dobru Polski.

A potem była herbata.

Gdy z Krystyną Pawłowicz piłem herbatę w ogródku kawiarnianym na Mokotowie: 

- Młodo pani wygląda, pani poseł.

- Dziękuję. A mnie siódmy krzyżyk już idzie. Ostatnio w autobusie facet mi mówi: „Proszę pani, jaka pani młodziutka!”. Powiedziałam mu, że to oświetlenie, że gdybym stanęła w pełnym świetle, to efekt byłby inny.

- W pełnym świetle też pani młodo wygląda.

- To geny. Mój tatuś do śmierci chodził wyprostowany. Poza tym prawie 40 lat pracy z młodzieżą na uniwersytecie robi swoje. Gdybym pracowała w domu opieki, od samego patrzenia bym się zestarzała.

Ale muszę wziąć się za siebie, bo na Facebooku wyzywają mnie od grubasów. W Sejmie utuczyłam się dziesięć kilo, przez zasiadanie w komisjach. Zdecydowałam się na dietę tysiąc kalorii dziennie.

(Poseł wpatruje się nerwowo w każdego, kto mija nasz stolik, jakby chciała spytać: „Kim jesteś?”).

- Co składa się na ten tysiąc kalorii?

- O tym też pan będzie pisał?

- Przecież to interesujące.

- Na szczęście w kuchni nie muszę siedzieć. Co rano gotowe porcje dostarcza mi kurier – pięć posiłków. Są owoce, warzywa, sałatki, mięso, szynka, chleb. Nawet banan w czekoladzie jest. W tym wieku trudniej zadbać o linię. Kiedyś uprawiałam sporty – rzucałam oszczepem, biegałam. Człowiek wtedy wyglądał. No i gdyby nie te sporty, to wylądowałabym w poprawczaku. Mnie ze sprawowania zawsze wychodziła czwóra. Dostałam raz piątkę, ale bez nagrody, to był warunek. Inne dzieci z piątką miały nagrodę. Ja mogłam pomarzyć. To dlatego, że między chłopakami chodziłam, dość agresywna byłam. Nikt mnie nie zaczepiał, wszyscy wiedzieli, że ze mną trzeba grzecznie.

- Dzisiaj też wszyscy wiedzą, że z panią trzeba grzecznie? Tak zwane lobby homoseksualne czy nawet dziennikarze nie zawsze postępują z panią „grzecznie”. Wielu nie może pani wybaczyć słów o homoseksualistach – no, tych, że ich związki są jałowe i nieużyteczne dla społeczeństwa.

- To zaangażowane środowiska pedalskie podnoszą wrzawę.

- A może uraziła pani niezaangażowanego rolnika homoseksualistę spod Grójca?

- Proszę mi wierzyć, że mam dla homoseksualistów najgłębsze współczucie. Zaburzenie tożsamości płciowej, podstawowego instynktu życiowego człowieka, to niewyobrażalna męka. Jak człowiek jest ścięty u korzenia, to on nie wie, kogo ma kochać, czy chce mieć dzieci, czy nie, nie wie, jak ma się ubrać. Pomóżmy tym ludziom!

Proszę pana, przesiądźmy się do innego stolika. Ta kobieta obok nadstawia uszy.

(Nie ma innego stolika, przenosimy dalej ten, przy którym siedzimy).

- A dziennikarze?

- Co dziennikarze?

- Uwzięli się na panią?

- Mam taki potencjał, że rozjeżdżam wszystkich, w studiu musi być walka. Badania pokazały, że to mnie telewidzowie oglądają chętniej niż prezesa Kaczyńskiego. Nie dałam się Czajkowskiej z TVP, nie dałam się Kuźniarowi z TVN 24. Do takiej Olejnik bym poszła, jej trzeba wreszcie coś powiedzieć, skopać. Nawet do Lisa bym poszła i rozpierniczyła ten jego teatr. Ale ani Lisowi, ani Olejnik nie dam tej przyjemności.

Poruszam wciągające tematy, dlatego dziennikarze lubią mnie zapraszać, rosną im słupki. Mam tak zwane gadane, mówię barwnie. W końcu dydaktyka polega na tym, żeby bawiąc, uczyć.

Gdy słuchałem Radia Maryja, usłyszałem Krystynę Pawłowicz stawiającą pytania:

Dlaczego pan premier Tusk stał się ostentacyjnym lewakiem walczącym z polskim Kościołem, pogardzającym polskimi bohaterami narodowymi i polskimi męczennikami?

Dlaczego uśmiecha się pokornie i przymilnie do niemieckiej kanclerz Merkel, a wysyła nienawistne spojrzenia posłom w polskim Sejmie?

Czy pana Donalda Tuska można sobie wyobrazić jako warszawskiego powstańca?

Gdy w Sejmie debatowano nad ustawą antyaborcyjną, Krystyna Pawłowicz powiedziała do posła Marka Balta trzy zdania: 

Nie poniżaj ich.

Spierdalaj.

Siadaj.

Gdy z Krystyną Pawłowicz przez telefon rozmawiałem: 

- Jestem wdzięczna mamuni za wychowanie, pamiętam, jak w dzieciństwie czytywała mi „Życie świętej Genowefy”. Teraz to ja czytam jej tę książkę, odwdzięczam się za trud wychowania.

Białoruskie cyberczołgi 
60 mln ludzi gra w „World of Tanks”. Reportaż Vadima Makarenki

Komornikowi samo rośnie
Może naliczyć opłatę za eksmisję, której wcale nie przeprowadził

Powinnam uciec sprzed ołtarza
Z Andą Rottenberg, historyczką i krytyczką sztuki, kuratorką wystaw, rozmawia Katarzyna Bielas

Dzień koktajli i kamieni
Fotoreportaż: Belfast świętuje zwycięstwo Wilhelma Orańskiego nad katolikami

Talko u wróżki
Zachęcała mnie do czekania w kolejce. Za 4,88 zł za minutę. Felieton Leszka K. Talki

9 Odpowiedzi na Pawłowicz

 • ~dentus mówi:

  klasyk już mówił umyć i ogolić to całe towarzystwo założyć porcięta ja wątpię czy to możliwe by poprawić efekt wizerunkowy a co do Pani profesor to jeszcze postęp i nauka nic nie wymyśliła a szkoda.

 • ~Dr.Jerzy Hawicz mówi:

  Pani Profesor,
  Popieram Pania w calosci. Jest Pani jedna z nielicznych poslanek PIS-u , ktorzy wiedza kiedy „postawic” sie opzycji. Dzisiejsze wystapienie , jako kontratak na chamskie uwagi pani Gasiuk , uwazam , ze bylo potrzebne.
  Ta mloda istota chce zaistniec na kazdym posiedzeniu sejmu. Jej wystapienia sa wyjatkowo chamskie , nie majace zadnych podstw merytorycznych.
  Uwazam , ze przez takie aroganckie , chamskie uwagi powinien byc odbierany jej glos natychmiast.
  Pytania do kandydata na sedziego o opinie w roznych tematach , a nie o przebieg kariery zawodowej byly kompletnie nie trafione. Pani Gasiuk chciala po prostu wykazac sie swa b.watpliwa sila intelektualna. To jest po prostu zwykla mitomanka. Jej maly wzrost , brak potencjalu intelektualnego chce nadrabiac arogancja.
  Uwazam , ze w ogole kandydaci na poslow powinni spelniac pewne kryteria. Przede wszystkim wiek , co najmniej 40 lat ( chodzi tutaj o doswiadczenie zyciowe), wyksztalcenie wyzsze , nienaganna etyka i moralnosc. Tych cech brakuje wielu naszym poslom. Wielu z nich to sa pospolici karierowicze , krzykacze i siedzacy przy” korycie ”
  Czasmai podziawiam Pania za energie i odwage i duza aktywnosc.
  Pisze te slowa z Florydy , ogladamy TV polska na internecie , znamy dokladnie sytuacje w kraju. Po ostatnich 8 latach PO i PSL , gdzie przekrety , afery , korupcja byly na porzadku dziennym , od wielu lat , a tymbardziej od obecnego rzadu kibicujemy PIS-owi.
  Laczymy serdeczne pozdrowienia i zyczymy Pani samych sukcesow.
  Dr.Jerzy Hawicz, emerytowany Profesor
  Uniwersytetu Nowojorskiego , wraz z zona Krystyna

 • ~Dr.Jerzy Hawicz ( czy mozna uzyc inicjalow?) mówi:

  Co to znaczy ” twoj komentarz oczekuje na sprawdzenie”? , w jakim celu sie sprawdza opinie ludzi nadsylajace ” swoje mysli”
  Czy to specjalna forma cenzury ??
  Bardzo prosilbym o wyjasnienie tych slow: Twoj komentarz oczekuje na wyjasnienie !!!

 • ~tad mówi:

  Ty POLITYCZNA GNIDO!!!!! KTO CI W OGOLE DAL JAKIKOLWIEK TYTUL? TY CO NAJWYZEJ TO POWINNAS NA JARMAKU BURAKI SPRZEDAWAC!!! TY CIOTO NIEOKRZESANA , CHYBA PISUARY DALY CI TEN TYTUL PRoPiSioR, MUDER FUCKER. TY TEMPY ZAKACZONY LBIE!!!!

 • ~jantudor mówi:

  Trybunał Konstytucyjny musiał poddać ocenie zgodność ustawy
  PIS-u o Trybunale bez stosowania się do niej!
  Dowód logiczny nie wprost:

  Gdyby oceniając ową ustawę TK stosował się do niej i orzekł,
  że jest niekonstytucyjna, to orzeczenie byłoby kwestionowane,
  bo opierało się na niekonstytucyjnej ustawie.
  Oznaczałoby to, że ustawa nie daje możliwości oceny
  jej zgodności z konstytucją.

  Wartość prawna wspomnianej ustawy jest taka sama jak wartość
  logiczna zdania:
  „To jest zdanie fałszywe”
  - Jeśli jest fałszywe, to jest prawdziwe,
  a jeśli jest prawdziwe, to jest fałszywe,

 • ~teranowski mówi:

  ale jesteś piękna

 • ~teranowski mówi:

  Nie wychodzę dziś z chałupy bo mi wleciał bąk do dupy. Zawołajcie no Ignaca, niech mi w dupie co namaca

 • ~Aleksander Duda mówi:

  Nie rozumiem po co ktoś napisał „aby Panią zajebano”. Największą pokutą dla Pani jest życie. Pewnie codziennie po wyjściu z łazienki zostawia Pani oplute lustro. Współczuję. Ale to nie Pani wina lecz zbyt niskiego urodzenia i wady genetycznej występującej w całym PIS-ie. U Was grzeczność jest ostro karana. Cechuje Panią niska samoocena i problem w zdobyciu partnera. Jeszcze nie jest dla Pani za późno. Wystarczy się schludnie ubrać ,zdobyć ogładę i wysoką kulturę od posłów opozycji. Zerka na Panią poseł Terlecki. I Kaczyński jest samotny. wystarczy że się umyje, wstawi zęby i pójdzie do specjalistów-psychiatrów.Deptanie powagi Sejmu ,TK ,wszystkich autorytetów w około i notoryczne okłamywanie społeczeństwa które macie w dalekim poważaniu świadczy tylko o Was i strachu przed dyktatorem. Arogancja do niczego nie prowadzi. Czas zacząć myśleć samodzielnie. A zajadanie sałatki warzywnej i wulgaryzmy na sali sejmowej to szczyt głupoty. Gdzie Wasza samokrytyka. A to też głupota. Wszystko co robicie a robicie na odwrót jest nielegalne. Działacie poza prawem. A Trybunałem i tak nie będziecie rządzić.Radzę sobie to zapamiętać.

 • ~Jedrrekn mówi:

  Mógłbym nawet uwierzyć w zamach smoleński, ale jeden do jeden wychodzi mi, że jedyną osobą, która na tym zyskała wtedy dziś i jutro jest brat Lecha – Jarosław Kaczyński. Zatem czy on jest zleceniodawcą zamachu? Zapewne tak
  Czy Tosiek był wysłany, aby sprawdzić czy misja się powiodła?
  Zapewne tak. Stąd jego dziwne zachowanie w Smoleńsku oraz dziś. Skoro wie jak zginęło 96 osób łatwo mu manipulować członkami „komisji” wybierając do niej osoby o odpowiednim profilu psychologicznym a w zasadzie psychicznym.
  Potrzebna revolta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>