Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52100
  • Dzisiaj wizyt: 12
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Hofman

Hofman: W sytuacjach takich jak ta z Kamienia Pom. powinny być stosowane najwyższe kary. Włącznie z karą śmierci

 

07.01.2014
- W sytuacjach kryzysowych, takich jak ta z Kamienia Pomorskiego, powinna być stosowana kara najwyższa, nawet kara śmierci – uważa Adam Hofman. Poseł PiS przekonywał także w Radiu ZET, że „jeśli ktoś jeździ notorycznie po pijaku, to jego samochód powinien być traktowany jako potencjalne narzędzie zbrodni”.
Adam Hofman był gościem porannej audycji Moniki Olejnik „Gość Radia ZET”. Poseł mówił m.in. o wprowadzeniu wysokich kar dla nietrzeźwych kierowców, możliwych powiązaniach Tomasza Kaczmarka z agencjami towarzyskimi oraz o możliwości fałszowania wyborów w Polsce.

„W sytuacjach kryzysowych powinny być stosowane kary najwyższe, włącznie z karą śmierci”

Olejnik zapytała Hofmana, co należy zrobić, aby było mniej nietrzeźwych kierowców na polskich drogach. – Kara dla nich przede wszystkim powinna być nieuchronna. Należy także zwiększyć jej wymiar. W sytuacjach kryzysowych, takich jak ta z Kamienia Pomorskiego (chodzi o wypadek z 1 stycznia, w którym pijany kierowca zabił 6 osób – red.), powinna być to kara najwyższa, nawet kara śmierci. Taka kara powinna grozić za bestialskie zbrodnie w stosunku do dzieci i niewinnych ludzi – powiedział poseł PiS.

- Za zbrodnię z Kamienia Pomorskiego, zabójstwo sześciu osób przy pomocy samochodu, ten człowiek dostanie kilkanaście lat. Ta kara nie jest adekwatna – powiedział.

Hofman dodał, że „ludzie są wściekli” i gdyby mogli, dokonaliby na sprawcy samosądu. Według niego jest to równoznaczne z tym, że „uważają, iż kara nie jest sprawiedliwa”. Polityk stwierdził też, że „jeśli ktoś jeździ notorycznie po pijaku, to jego samochód powinien być traktowany jako potencjalne narzędzie zbrodni”.

„Sprawa powiązań Kaczmarka z agencjami towarzyskimi trafi do rzecznika dyscypliny”

- Znam publikacje na ten temat, ale nie wiem, czy są prawdziwe. Kaczmarek jest zawieszony i zajmuje się nim rzecznik dyscypliny. Sprawa powiązań z agencjami także do niego trafi – powiedział Hofman, odnosząc się do publikacji tygodnika „Wprost”.

- Trzeba sprawdzić, czy jest tak, jak pisze „Wprost”. Przyjmować coś na wiarę w polskim świecie medialnym jest trudno – powiedział poseł PiS. – Jeśli to prawda, to sytuacja posła Kaczmarka będzie bardzo trudna, ale trzeba poczekać na ustalenia rzecznika dyscypliny – dodał.

Pytany, czy Kaczmarek jest kłopotem dla PiS, Hofman odparł: – Pan poseł Kaczmarek przez wiele lat był kłopotem dla wielu patologii w służbach specjalnych i policji. Jeśli spojrzy się na jego interpelacje, można zobaczyć, że mówił o rzeczach, których nikt nie poruszał. Rzeczach niewygodnych dla policji i służb specjalnych. Na Kaczmarka na pewno były zbierane haki, ale czy jego rzekome powiązania z agencjami towarzyskimi są elementem „wojny hakowej”, musi wyjaśnić rzecznik dyscypliny – powiedział Hofman.

„Tusk jest w stanie zrobić wszystko, by utrzymać władzę. Z fałszowaniem wyborów włącznie”

- Myślę, że Tusk jest w stanie zrobić wszystko, by utrzymać władzę. Z fałszowaniem wyborów włącznie, jeśli mu się na to pozwoli – powiedział Hofman. Zapytany o to, czy jego zdaniem poprzednie wybory były sfałszowane, odparł: – Nie ma dowodów, nikt nikogo nie złapał za rękę. Ale poszlaki świadczą o tym, że jest jeszcze pole do nadużyć, które trzeba zmniejszać. W zeszłych wyborach były przypadki, że komisje obwodowe były złożone tylko z zaufanych ludzi władzy np. burmistrza z PSL-u itd.

- Tusk ma na koncie wiele przewin: zawalenie polskiej gospodarki, reformę ZUS, wydłużenie wieku emerytalnego, rozmontowanie wymiaru sprawiedliwości, stan służby zdrowia, aferę Amber Gold… Sporo tego jest – oświadczył poseł PiS. – Tusk ma tyle za uszami, że może zostać rozliczony i zrobi wszystko, żeby do tego nie doszło. W każdej dziedzinie życia można mu coś znaleźć i on o tym wie – dodał.

„Tusk zagrał przeciw prezydentowi Kaczyńskiemu. To wystarczy, żeby postawić mu ciężki zarzut”

Olejnik zapytała Hofmana, czy jego zdaniem Tusk i Putin zabili prezydenta Kaczyńskiego w Smoleńsku. – Są dowody na to, że Donald Tusk z Putinem doprowadzili do rozdzielenia wizyt po to, aby polski premier mógł pokazać się na uroczystościach w Katyniu jako ten ważniejszy. Jeśli doszło do czegoś więcej niż wypadku na lotnisku w Smoleńsku, to owo rozdzielenie wizyt miało na to wpływ. Była to gra przeciw prezydentowi Kaczyńskiemu. To już wystarczy, żeby postawić Tuskowi ciężki zarzut – powiedział Hofman.

Poseł skomentował też zdjęcia, na których uwieczniono razem Tuska i Putina po katastrofie smoleńskiej. – Seria zdjęć Tuska i Putina to symbol tego, co się tam stało. Panowie się dogadali, że Tusk nie chce śledztwa, niech przeprowadzi je Rosja. Tylko żeby za bardzo nie robiła mu kłopotów. Zdjęcie Tuska i Putina pokazuje praprzyczynę wszystkiego – problemów z czarnymi skrzynkami i zwrotem wraku prezydenckiego tupolewa – powiedział Hofman.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>