Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52100
  • Dzisiaj wizyt: 12
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Kaczyński, 16.11.2016

 

ŚRODA, 16 LISTOPADA 2016, 21:46

Kaczyński o spowolnieniu gospodarczym: Przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi czekają, aż wrócą dawne czasy

Jarosław Kaczyński w TVP Info na uwagę, że wzrost polskiego PKB ostatnio jednak spowolnił, Kaczyński odparł, że „są bardzo dziwne blokady”. – Na przykład są na pewne cele pieniądze, a przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi nie chcą podejmować różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych, zyskownych dla nich, bo uważają, że lepiej zaczekać, aż wrócą dawne czasy. Ale zapewniam, że nie wrócą – powiedział prezes PiS. Cytat podajemy za serwisem Wyborcza.pl.

21:09

 

Kaczyński: Obecność Donalda Tuska, który może stać się przedmiotem zarzutów karnych, UE nie wzmocni

– Sądzę, że Polska powinna dobrze życzyć UE, także kierownictwu. Tam mamy i tak pewne szczególnego rodzaju objawy, jeśli chodzi o te ścisłe kierownictwo Unii. Sądzę, że mogłoby być silniejsze i obecność tam osoby, która może – podkreślam: może, bo nie mogę tego rozstrzygać – stać się przedmiotem zarzutów karnych, z całą pewnością UE nie wzmocni. Tyle mogę w tej sprawie powiedzieć – mówił Jarosław Kaczyński w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

21:00

 

Kaczyński: UE zmierza w złą stronę, ku ciężkiemu kryzysowi. Jest potrzebna, ale jako związek państw narodowych

– UE zmierza w złą stronę, ku ciężkiemu kryzysowi, jeżeli nie nastąpią zmiany w UE, i to takie naprawdę poważne, jeżeli pewne idee, które okazały się błędne, nie zostaną odrzucone, to rzeczywiście ten kryzys będzie. Trzeba przede wszystkim przypomnieć rolę państwa narodowego. UE ma wielkie szanse, jest potrzebna, ale jako związek państw narodowych, suwerennych państw narodowych, które pewną część tej suwerenności rzeczywiście przekazują unijnym władzom, ale generalnie ją zachowują i są szanowane. Jest oczywiste, że są między nimi różnice, niekiedy daleko idące, ale te różnice są bogactwem Europy, a nie jakąś przeszkodą dla abstrakcyjnego pomysłu zintegrowania czegoś, czego zintegrować się nie da i czego zintegrowanie prowadziłoby do zubożenia Europy pod względem kulturowym, a w ostatecznym rachunku ważne jest to, co jest w naszych głowach i postawach. To kultura. Ta europejska kultura jest niesłychanie bogata, ale poprzez swoje zróżnicowanie – mówił Jarosław Kaczyński w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

20:44

 

Kaczyński: Ówczesny atak, chociaż bardzo silny, to jednak był słabszy, niż dziś

– Jeżeli chodzi o natężenie ataków, to wtedy [w czasie pierwszych rządów PiS] mi się wydawało, że jesteśmy na szczycie możliwości, że juz bardziej nie można. Okazało się, że można, że zawsze może być gorzej. Pod pewnymi względami w dużo lepszych warunkach [premier Szydło funkcjonuje], ale pod pewnymi względami w gorszych, bo rzeczywiście ówczesny atak, chociaż bardzo silny, to jednak był słabszy, niż dziś – mówił Jarosław Kaczyński w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

20:30

 

Kaczyński o braku podwyższenia kwoty wolnej: Nie od razu Kraków zbudowano. Pewne rzeczy muszą być rozłożone w czasie

Jarosław Kaczyński w programie „Gość Wiadomości” był pytany przez Michała Adamczyka o brak podwyżki kwoty wolnej od podatku:

„Proszę pamietać, że nie od razu Kraków zbudowano. Musieliśmy się liczyć z możliwości. Państwo zostało pozostawione w stanie naprawdę bardzo niedobrym, w tym cały system zbierania danin publicznych i stan gospodarki też był taki, jaki był. Nie taki, jakby mógłby być przy lepszej polityce. Pewne rzeczy muszą być rozłożone w czasie, ale ten pomysł – jeszcze ostatecznie niezatwierdzony – by stworzyć zupełnie nowy system podatkowy, który uwzględniałby tę zasadę, którą podniósł także TK, ten pomysł jest w tej chwili analizowany i sądzę, że w tej czy innej wersji – na pewno nie taka, która będzie uderzała w jakąś znaczącą część społeczeństwa – w ostatecznym rachunku będzie wprowadzony i zacznie od 2018 roku działać”

300polityka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>