Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52087
  • Dzisiaj wizyt: 13
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Matejko

 

Link do wiadomości o rodzie Borkowiców:


http://www.ruinyizamki.pl/poczet-sobiepanow/borkowic.htm

Zaginiony obraz Jana Matejki trafi na aukcję. „Będzie sensacją”

dt, 23.05.2014
Jan Matejko Jan Matejko „Maćko Borkowicz, wojewoda poznański skazany na śmierć głodową”. 1873/74 r. Olej na desce, 39.7 x 30.8 cm. (Fot. Heritage Auctions/Facebook.com)

„Maćko Borkowicz, wojewoda poznański skazany na śmierć głodową” – taki tytuł nosi jeden z uznanych za zaginionych obrazów Jana Matejki. Wkrótce – ku zaskoczeniu kolekcjonerów – dzieło trafi na aukcję. Sprzedawca spodziewa się, że cena obrazu będzie niezwykle wysoka.
Obraz, który zostanie wystawiony na sprzedaż przez amerykański portal aukcyjny Heritage Auctions, powstał w 1873/74. Do niedawna był uważany za zaginiony. Wiedziano o nim jedynie za pośrednictwem drzeworytu wykonanego przez Floriana Cynka, który publikowany był w piśmie „Kłosy” w 1875 roku, oraz kopii wykonanej przez Franciszka Malinowskiego w 1886 roku – informuje Heritage Auctions na Facebooku.

Jak piszą przedstawiciele portalu, dzieła Jana Matejki trafiają na rynek bardzo rzadko. Obraz prawdopodobnie wzbudzi dużą sensację, a jego cena będzie niezwykle wysoka. Pierwsze oferty będzie można składać w październiku 2014 roku.

Źródło: TOK FM

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>