Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52087
  • Dzisiaj wizyt: 13
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

2.07.14

 

Katarzyna Bratkowska wystawia sztukę Kim Ir Sena, na próbach dygnitarze z ambasady Korei Płn. Oburzeni napisali list

Michał Gąsior
02.07.2014
Część działaczy m.in. Krytyki Politycznej, Zielonych i Polskiej Partii Socjalistycznej napisała list otwarty w sprawie inscenizacji, którą współorganizowała Katarzyna Bratkowska
Część działaczy m.in. Krytyki Politycznej, Zielonych i Polskiej Partii Socjalistycznej napisała list otwarty w sprawie inscenizacji, którą współorganizowała Katarzyna Bratkowska • Fot. Agata Grzybowska / AG

Feministka Katarzyna Bratkowska zaangażowała się w organizację inscenizacji „Morze krwi”, której autorem jest dyktator i „Ukochany Przywódca” Korei Północnej Kim Ir Sen. Aktywiści z lewicy są oburzeni. Napisali list otwarty, w którym zarzucają jej współpracę z pracownikiem północnokoreańskiej bezpieki i „wysługiwanie się reżimowi”. „Ludzie, których nie brzydzi współpraca z północnokoreańską bezpieką, sami postawili się poza szeregami demokratycznej lewicy” – przekonują.

Pokaz fragmentów „Morza krwi” odbył się 28 czerwca w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji na warszawskiej Pradze. „To rewolucyjna opera koreańska, opowiadająca o walce koreańskich kobiet z uciskiem japońskich okupantów i patriarchatem” – pisze na facebookowej stronie wydarzenia Katarzyna Brakowska (w zapowiedzi nie ma informacji, że autorem opery jest były przywódca Korei Północnej). – Inscenizację obejrzało około stu osób. Ponownie wystawimy ją po wakacjach – mówi naTemat organizatorka.

„Zła wola albo głupota”
Przedsięwzięcie wzbudziło spore emocje na lewicy. Na stronie Lewica.plopublikowano list otwarty, pod którym podpisali się m.in. działacze Zielonych, Polskiej Partii Socjalistycznej i Krytyki Politycznej. Wynika z niego, że „Morze krwi” to opera nie tylko o rewolucyjnym i feministycznym przesłaniu. „Jest niczym innym, jak apoteozą ideologii Dżucze” – piszą sygnatariusze.

„Morze krwi” to rewolucyjna opera koreańska, opowiadająca o walce koreańskich kobiet z uciskiem japońskich okupantów i patriarchatem
„Morze krwi” to rewolucyjna opera koreańska, opowiadająca o walce koreańskich kobiet z uciskiem japońskich okupantów i patriarchatem•Fot. https://www.facebook.com/events/678766965532980

„Nie wiemy, czy polscy miłośnicy i miłośniczki dzieł Kim Ir Sena motywowani są złą wolą czy po prostu zwyczajną głupotą – i nie chcemy tego dochodzić. Mamy jednak świadomość, że kompromitujące działania osób określających się jako lewicowe rzutować będą na opinię całego środowiska. Reprezentujemy różne ugrupowania, ale łączy nas sprzeciw wobec praktyk totalitarnych – bez względu na ich zabarwienie ideologiczne. Chcemy powiedzieć wspólnie: potępiamy wysługiwanie się północnokoreańskiemu reżimowi” – brzmi fragment ich listu.

Jak mówi w rozmowie z naTemat Marcelina Zawisza, przewodnicząca warszawskiego koła Zielonych, nie ma mowy o bojkotowaniu czy nawoływaniu o protestów. „Wyrażamy tylko oburzenie faktem, że taka inscenizacja jest organizowana. I że Katarzyna Bratkowska, o której mieliśmy bardzo dobre zdanie i która reprezentuje światopogląd podobny do naszego, nie widzi w tym problemu.

MARCELINA ZAWISZA

Jest mi strasznie smutno, że trzeba tłumaczyć tak oczywiste rzeczy. Mam nadzieję, że Katarzyna Bratkowska zrozumie, że nie powinno się w ten sposób postępować, bo wspiera władzę autorytarną i faszystowską. Natomiast oczywiście nie będziemy organizować żadnych akcji. Mamy wolność sztuki i ekspresji.

Na próbach pracownik bezpieki?
Duże zastrzeżenia budzi też fakt, że przy próbach do inscenizacji Bratkowska i inni organizatorzy współpracowali z pracownikami ambasady Korei Północnej. „Próby wizytowane były przez notabli północnokoreańskiego reżimu: „attaché kulturalnego” Ri Chun Su oraz zastępcę ambasadora Kim Ju Doka. Ten pierwszy to w rzeczywistości funkcjonariusz północnokoreańskiej bezpieki, zajmujący się m.in. handlem półniewolniczą pracą koreańskich robotników” – czytamy w liście otwartym.

O Ri Chun So właśnie w takim kontekście pisała kilka lat temu „Gazeta Wyborcza”: „Z zawodu elektryk, studiował przez dwa lata na Politechnice Wrocławskiej. Potem wrócił do Phenianu, gdzie – oficjalnie – zrobił dyplom inżyniera. Faktycznie przeszedł intensywne szkolenie w którymś z tajnych ośrodków bezpieki, jego ranga odpowiada dziś co najmniej wojskowemu stopniowi pułkownika. Pod przykrywką działalności kulturalnej pan Ri prowadzi operacje gospodarcze północnokoreańskiej ambasady w Warszawie. Zajmuje się między innymi wynajmem zbędnych pomieszczeń prywatnym firmom”.

„Współpraca z koreańską bezpieką przy okazji wystawienia dzieła Umiłowanego Przywódcy nie różni się niczym od współpracy z neonazistami przy wydawaniu dzieł Adolfa Hitlera” – stwierdzają ostro lewicowi działacze.

Cała opera "Morze krwi"
Cała opera „Morze krwi”

„List dowodem nieuctwa”
Co na to Bratkowska? – Nie będę dyskutowała z partyjnymi politykami, którzy odtwarzają postawę prawicy wobec „Golgota Picnic”. Nie pofatygowali się na przedstawienie, a jednak napisali list. Czy następnym razem staną w pikiecie, zamiast przyjść na przedstawienie? Część z nich to osoby, z którymi mogłabym współpracować w sprawach priorytetowych, ale mnie generalnie opinie rozmaitych partii nie interesują. A tam podpisali się ludzie, którzy uprawiają działalność partyjną i przez to nie mogą już być (o ile byli kiedyś) intelektualistami – komentuje.

KATARZYNA BRATKOWSKA

Polityka wymaga drastycznych uproszczeń, by nie rzec prostactwa. Poza tym to nie są żadne „środowiska lewicowe”, tylko partia Zieloni i satelity z kręgu jej sojuszu politycznego. Masa osób na pozaparlamentarnej lewicy jest oburzona faktem opublikowania takiego listu.

Jak twierdzi, list lewicowców jest dowodem nieuctwa, a bzdurą jest stwierdzenie, że „Morze krwi” to apoteoza doktryny Dżucze.

KATARZYNA BRATKOWSKA

„Morze krwi”opowiada o latach 30. i walce Korei z Japońskim okupantem, wyjątkowo krwawym, w tytule nie ma przesady. To są czasy sprzed podziału Korei. Część pieśni powstała właśnie w latach 30. Potem, po latach, Kim Il Sung napisał powieść,a być może nie, być może tylko mu się przypisuje autorstwo, jako Welkiemu Wodzowi.

Ale nadal opera nie ma nic wspólnego z polityką krajową i zagraniczną KRLD, ani z ideą Juche, ani z polityką Songun. Jej tematem jest walka o wolność, ale połączona z walką o równość, w tym równość kobiet. Jest operą rewolucyjną i feministyczną. I bardzo wzruszającą. Nawet jakby ktoś się uparł, to nie znajdzie tam cienia pomysłu na totalitarne rozwiązania.

Jeśli chodzi o współpracę z pracownikami ambasady, jej zdaniem doniesienia mówiące o pracy jednego z nich w bezpiece są nieprawdziwe. Feministka powołuje się przy tym na publikacje dziennikarza Grzegorza Wacłowskiego, który „podważył źródła i warsztat dziennikarski” autorów tekstu w „GW”.

– Nie wiem nic o zobowiązaniach przedstawicieli Ambasady. Nie mogę powiedzieć, że to nieprawda, ani tym bardziej, że to prawda. Jeśli chodzi o kontakty, pierwsze należałoby zaatakować zresztą MSZ-u, bo ono ma zdecydowanie intensywniejsze kontakty z dygnitarzami z Korei niż my. Oni się kontaktują politycznie, a my się konsultujemy z nimi, jako osobami, które świetnie znają tę operę. Pracownicy ambasady włożyli też bardzo wiele wysiłku, by sprowadzić nam partyturę, której szukali dla nas po całym świecie – zaznacza Bratkowska.

Korea? „Odsiejmy prawdę od propagandy”
Jaki ma stosunek do Korei Północnej? Niejednoznaczny, „jak każdy stosunek myślącego człowieka do czegokolwiek”. – Żeby zdobyć jakąkolwiek wiedzę, trzeba wyjść poza filtr amerykańskiej i zachodniej propagandy. Opowiada się wiele bzdur, które potem nie znajdują żadnego potwierdzenia, ale co z tego, skoro już się to akurat zapamiętało. Jednak i tak swoją wiedzę czerpiemy głównie z zachodnich antykoreańskich publikacji. Tyle że jak wszystko inne, czytamy je z pewnym dystansem krytycznym, odsiewamy ziarno faktów, od plew emocji. Ludzie jednak czytają, czy oglądają dokumenty, nie po to, żeby się czegoś dowiedzieć, tylko po to, żeby znaleźć potwierdzenie dla swoich emocji – ocenia.

Według niej „różne okropne oskarżenia zostały podważone w neutralnych rzetelnych publikacjach”.

KATARZYNA BRATKOWSKA

W przypadku części doniesień nie wiadomo, czy są prawdziwe. Tego też staramy sie dowiedzieć. Nie jestem jednak partyjniakiem i nie muszę składać deklaracji politycznej: „wyrażam potępienie” albo „wyrażam solidarność”. Wciąż na temat Korei Północnej wiemy bardzo niewiele. Zainteresowania nie oznaczają poparcia, zawsze wymagają krytycznego i podejrzliwego podejścia. Z czym tak naprawdę walczą tu sygnatariusze listu i dlaczego – usiłowałam się od nich dowiedzieć, niestety poza paroma komunałami, nie mają nic do powiedzenia w tej sprawie, bo po prostu się na tym nie znają.

naTemat.pl

 

 

ŚRODA, 2 LIPIEC 2014 20:50

OBRAZ DNIA: Schetyna: potrzebny ofensywny ruch PDT, Korwin: samodzielne rządy PiS to PRL-Bis, Piasecki: PO zaczyna mieć z kim przegrać

Screen Shot 2014-07-02 at 20.57.22

– LESZEK MILLER KOŃCZY JUTRO 68 LAT.

– KAMILA BIEDRZYCKA-OSICA NA TWITTERZE: “Co na to poseł Szczerba?” i linkuje do tekstu Gazety: “Ratusz wystawił seniorom rachunek za weekendową paradę. Mają zapłacić 2,74 tys. zł za to, że urzędnicy pozwolili im się zebrać na pl. Konstytucji”.
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,16254840,Paradowali__Teraz_zaplaca__Seniorzy_dostali_rachunek.html

– KONRAD PIASECKI NA TWITTERZE: “Słabość reakcji PO na aferę już doprowadziła do połączenia się prawicy, rozejmu na lewicy i III miejsca JKM. Zaczyna być z kim przegrać”.

– KORWIN-MIKKE W KROPCE NAD I: Walka z globalnym ociepleniem to spisek lewaków na rzecz zerowego wzrostu gospodarczego.

– JAK SIĘ PAN CZUJE W BURDELU, PANIE POŚLE? – Monika Olejnik pyta Janusza Korwin-Mikke. – W euroburdelu – odpowiada JKM.

– KORWIN NA PYTANIE CZY CHCIAŁBY BYĆ PREMIEREM: Wolałbym być dyktatorem. Ale Polska potrzebuje ludzi, których stać na odważne decyzje, a nie takie typu: zmiana wysokości podatku o jeden procent w tę czy inną stronę.

– KORWIN DO OLEJNIK: Wiek by mi nie przeszkadzał w wielu rzeczach, sama by się pani zdziwiła w jakich.

– KORWIN-MIKKE O PIS: Dla Kaczyńskiego nie ma miejsca na prawicy. PiS to partia czysto socjalistyczna.

– JESZCZE KORWIN: Jeżeli PiS dojdzie samodzielnie do władzy, to zrobi nam PRL-bis.

– WIRAL DNIA: WYSTĄPIENIE KORWINA W PE: 

– DARIUSZ ĆWIKLAK NA FB O WYSTĄPIENIU KORWINA: Jakiś poseł z Bangalore zaplątał się w Strasburgu.

– DRUGI WIRAL DNIA: KACZYŃSKI DZWONI – zażartował Stefan Niesiołowski odbierając telefon. – Nagracie państwo to? Nawet mój głos pójdzie, że Kaczyński dzwoni? To będzie przebój na całą Polskę! – śmiał się Niesiołowski.
http://tvn24.pl/wideo/z-anteny/kaczynski-dzwoni-to-bedzie-przeboj-na-cala-polske,1298348.html?playlist_id=12799

– JUTRO RANO: 7.30 Adam Hofman w Jeden na jeden TVN24, 8.02 Leszek Miller w Gościu Radia Zet.

– PAWEŁ ŚPIEWAK I IRENEUSZ KRZEMIŃSKI ZGODNIE W FPF: Elektorat, który odszedł od PO, jest raczej nie do odzyskania.

– NA ZARZĄDZIE PO: “Omawiana była także strategia przed wyborami uzupełniającymi do Senatu. Najciekawiej zapowiada się starcie na Śląsku, i PO chce uniknąć sytuacji z kampanii w 2013 roku. W Rybniku rozważane jest wystawienie kandydatury posła Marka Krząkały lub też byłego wojewody Zygmunta Łukaszczyka. Platforma zamówiła badania, które mają pokazać kto jest najlepszym kandydatem”.
http://300polityka.pl/news/2014/07/02/po-zarzadzie-platforma-przesuwa-termin-zatwierdzenia-list-przed-wyborami-samorzadowymi/

– TRUDNA SYTUACJA DLA PROJEKTU – mówił Grzegorz Schetyna Piotrowi Marciniakowi w Faktach po Faktach TVN24: Trudna sytuacja dla całej Platformy, dla projektu. Trzeba Platformę ratować jako fundament koalicyjny. Atakując Tuska, dzisiaj atakuje się Platformę. Razem będziemy ratować Platformę i projekt Platformy.

– SCHETYNA ZGRYŹLIWIE O AFERZE HAZARDOWEJ I PODSŁUCHOWEJ: Jakby porównał pan aferę hazardową i odejście 6 ministrów z tym, co się dzisiaj dzieje…

– SCHETYNA O SIENKIEWICZU: Przeżyje to głosowanie, ponieważ potrzebne jest 231 głosów do odwołania, a to się nie uda.

– SCHETYNA: Nie ma ludzi niezastąpionych, co mówię też po mojej własnej sytuacji.

– POTRZEBNY JEST OFENSYWNY RUCH PREMIERA – mówił dalej Schetyna w FpF.

– DECYZJE PERSONALNE W RZĄDZIE PO WAKACJACH: “Koalicja skłania się ku temu, aby wszystkie decyzje personalne związane ze sprawą podsłuchów zapadły po wakacjach sejmowych – poinformowała w środę rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska”.
http://pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=169165&data=&status=biezace&_CheckSum=1309620588

– MAREK MAGIEROWSKI NA TWITTERZE W DYSKUSJI O WSTAWANIU, BĄDŹ NIE DO ODY DO RADOŚCI: “A czy staje Pan na baczność przy hymnie Światowej Organizacji Handlu? Albo ONZ?”.

***

FAKTY TVN

– FUNKCJA BEZ ZNACZENIA – Danuta Huebner na czołówce Faktów o stanowisku wiceprzewodniczącego PE dla Ryszarda Czarneckiego.

– ZARZĄD PO PRZED ARCYTRUDNYM TYGODNIEM SEJMOWYCH GŁOSOWAŃ – Kamil Durczok zapowiada relację KKZ.

– KKZ SPRZED CZYTELNIKA: O rezygnacji któregokolwiek z ministrów nie ma mowy, Platforma nie wycofuje się z poglądu, że najpierw wyjaśnienie afery, potem ewentualnie decyzje personalne.

– DALEJ KKZ: To było ważne posiedzenie, bo PO musi odpowiedzieć na ofensywę opozycji. Strategia jest prosta: konsolidacja koalicji, pokazywanie większości w Sejmie.

– PAWEŁ GRAŚ: Nic nie wskazuje na to, by czekały nas jakieś gwałtowne ruchy, czy gwałtowne decyzje.

– KKZ O AFERZE: Na posiedzeniu, Tusk miał powiedzieć, że śledztwo w sprawie afery jest wielowątkowe i potrwa bardzo długo, a dotychczasowe zatrzymania to wierzchołek góry lodowej, bo pomysłodawca ciągle jest nieznany.

– PIERWSZE SŁOWA JKM W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM- wygłaszane łamanym angielskim egzotyczne poglądy Korwina.

– JERZY BUZEK: mamy nie Eurosceptyków, tylko Europrzeciwników

– ADAM HOFMAN: wywalczyliśmy najważniejsze stanowisko w PE dla Polaka.

– KRZYSZTOF SKÓRZYŃSKI: w minionej kadencji stanowisko wiceprzewodniczącego PE przynosiło prestiż, ale nie przynosiło tego, co przyniosły prace w komisjach np. na temat gazu łupkowego, albo obniżenia opłat za rozmowy telefoniczne.

– DEBATA NAD WNIOSKIEM PIS BEZ WYSTĄPIENIA GLIŃSKIEGO. Kopacz: ja nie mogę się domyślać, nadinterpretowywać, ja muszę działać zgodnie z obowiązującym prawem. Błaszczak: marszałek Kopacz zmienia Sejm w maszynkę do głosowania

– NIK O EKRANACH DŹWIĘKOCHŁONNYCH STAWIANYCH BEZ SENSU. 10% wydatków na drogi przed Euro poszło na ekrany.

– LEGENDARNE SKĄPSTWO SZEFA MSZ. Sikorski odmawia odpowiedzi na pytania czy, ile i kiedy zapłacił za wino do obiadu z Rostowskim. Palikot mówi o legendarnym skąpstwie Sikorskiego. Waszczykowski: Sikorski potrafił zaprosić kogoś na lunch a potem poprosić, by zaproszony zań zapłacił.

***

WIADOMOŚCI TVP

– DEMOKRACJA ZMIENIA SIĘ W FASADĘ POD RZĄDAMI PO – Błaszczak w zapowiedzi Wiadomości.

– W CIENIU TAŚM – Graś w materiale: “Koalicja jest zwarta silna i gotowa”.

– KIDAWA-BŁOŃSKA: Decyzje personalne możliwe po wakacjach sejmowych.

– W materiale przypomnienie przemawiającego z tabletu prof. Glińskiego. Kopacz: PiS postawiło na konfrontację z obowiązującym prawem. Błaszczak o fasadowej demokracji.

– W CZWOROKĄCIE – dyplomatyczna gra wokół Ukrainy bez Polski.

***

WYDARZENIA POLSATU

– PANI MARSZAŁEK, PROSZĘ NIE ZMIENIAĆ SEJMU W MASZYNKĘ DO GŁOSOWANIA – wypowiedź Mariusza Błaszczaka na czołówce Wydarzeń.

– GUGAŁA: Wniosek o odwołanie rządu nie ma szans, PiS walczy tylko o debatę.

– GRAŚ: Koalicja jest zwarta, silna i gotowa, wszyscy rozumieją trudny moment, który nadszedł dla rządu i koalicji.

– ELSNER: Gliński już był, w żadnym momencie nie możemy mówić, że to apolityczny kandydat.

– GLIŃSKI NIE MOŻE ZABRAĆ GŁOSU, Kopacz pokazuje dziennikarzom regulamin Sejmu.

– KOPACZ: Ta decyzja jest oparta na obowiązującym prawie.

– W ŚRODĘ SEJM ZAJMIE SIĘ TAKŻE WNIOSKIEM O ODWOŁANIE SZEFA MSW, NIE MA PEWNOŚCI, CZYM SKOŃCZY SIĘ TO GŁOSOWANIE.

– KIDAWA-BŁOŃSKA: Rozmowy trwają, nie chciałabym mówić, jakie będą rozwiązania.

– LUDOWCY NACISKAJĄ, BY TUSK ZDYMISJONOWAŁ SIENKIEWICZA PRZED GŁOSOWANIEM.

– GRZESZCZAK: To nie jest kwestia czy dymisja, tylko kiedy.

***

– GŁOSOWANIE ZA TYDZIEŃ, GLIŃSKI BEZ PRAWA GŁOSU: “W przyszłą środę, 9 lipca, Sejm zajmie się wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PO-PSL, a także wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. PiS-owi nie podoba się, że nie zaplanowano debaty, tylko oświadczenia klubów. – Decyzja jest niezmienna – oświadczyła marszałek Sejmu Ewa Kopacz”.
http://tvn24.pl/glosowanie-za-tydzien-glinski-bez-prawa-glosu-decyzja-jest-niezmienna,445548,s.html

– PAWEŁ SZEFERNAKER NOWYM SZEFEM MŁODZIEŻÓWKI PIS: “Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości powołał Pawła Szefernakera na funkcję Przewodniczącego Forum Młodych PiS. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego szefa młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości posła Marcina Mastalerka”.
http://www.pis.org.pl/article.php?id=23103

– WOJCIECH SZACKI NA TWITTERZE: “Swoja droga to zabawne, ze szefa młodzieżowki PiS nie wybiera młodzieżówka PiS”.

– TOMASZ LIS: NIECH ŻYJĄ TAŚMY: “Obudziliśmy się w nowej, lepszej Polsce, poprawiła się nam kultura, w każdym razie osobista, na lepsze zmieniają się relacje między partiami i politykami, urzędnicy zachowują się bardziej etycznie, pokornie i powściągliwie, a media, jak to media, jeszcze więcej uwagi poświęcają temu, co interesuje je najbardziej, czyli sobie, dzięki czemu poprawiło się samopoczucie mediów”.

– TOMASZ LIS O PONOWNYM ZWIĄZKU TUSKA I SCHETYNY: “To się według mnie musi skończyć ponownym związkiem Tuska i Schetyny. Musi i według mnie się skończy, gotów jestem przyjmować o to zakłady”. 
http://tomaszlis.natemat.pl/108441,niech-zyja-tasmy

– KOPACZ DRWI Z POLITYKÓW PIS: “Skoro PiS ma zdolności prawnicze pomagające mu interpretować prawo, to stawia na konfrontację z przepisami. PiS ma nieskazitelne charaktery i rysy, ułatwiające wystawianie świadectw moralności innym politykom – ironizowała dziś na konferencji prasowej marszałek Sejmu Ewa Kopacz. W ten sposób odniosła się to krytyki przez PiS jej braku zgody na wystąpienie w Sejmie prof. Piotra Glińskiego”.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16259162,Kopacz_drwi_z_politykow_PiS__Maja_nieskazitelne_charaktery_.html

– LIBERADZKI I KARSKI KWESTORAMI W EUROPARLAMENCIE: “Kandydatura Liberadzkiego na kwestora wywołała spór między nim a europosłanką Lidią Geringer de Oedenberg, która w miniony weekend poinformowała o wystąpieniu z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Była ona zainteresowana objęciem funkcji wiceprzewodniczącego PE albo kwestora i zarzuciła Liberadzkiemu złamanie wcześniejszych uzgodnień”.
http://tokfm.pl/Tokfm/1,103087,16257840,Liberadzki_i_Karski_kwestorami_w_europarlamencie.html

– MAREK MIGALSKI NA TWITTERZE: “No to juz wiemy, dlaczego @lidiageringer odeszła z SLD. Bo @BLiberadzki został kwestorem. Ona była nim przez ostatnie 5 lat”.

Michał Kolanko, Łukasz Mężyk, Michał Olech

300polityka.pl

Uczucia zabijają? Ale oczywiście, wszystkie uczucia zabijają, a religijne tym bardziej. Po to są

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>