Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 52100
  • Dzisiaj wizyt: 12
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Kościół katolicki jak teleewangelizatorzy w USA łudzi, mami, łupi; kler żyje w raju podatkowym

matkaBożaNieustającej

Brytyjski komik John Oliver prowadzi w USA talk-show „Last Week Tonight”. W ostatnim programie zajął się Kościołami obecnymi w mediach (teleewangelizacja). Oliver nie interesował się, co głoszą, ale to, jak zdobywają pieniądze. A dokładnie – jak zdobywają miliony dolarów, które wydają na wille, prywatne odrzutowce i egzotyczne wakacje.

W USA funkcjonuje 350 tys. różnych Kościołów, w tym 90 proc. z nich to wspólnoty katolickie, protestanckie lub prawosławne.

Kościoły w USA żyją, jak w raju podatkowym: Ulgi podatkowe, brak kontroli skarbowych i pełna dowolność w działaniu.

Wiele Kościółów – nie wszystkie – to mafie, liszaje, nowotwory, na ciele społeczeństw. Łudzą, mamią i łupią. W USA dochody kościołów z łupienia owieczek to kwestia dziesiątków miliardów dolarów, pieniędzy nie opadatkowanych.

Analogicznie sytuacja w Polsce jest jeszcze bardziej korupcyjna. Przecież Kościół katolicki ma monopol na łudzenie, mamienie i łupienie. Mafie ukrywają się przed organami ścigania i przed prawem, Kościół bez żenady oficjalnie łudzi, mami, łupie i wyciąga rękę do państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>