Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 52100
  • Dzisiaj wizyt: 12
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Fundacja „Wolność od religii” interweniuje w szkołach

Fundacja „Wolność od religii” interweniuje tam, gdzie naruszona jest neutralność światpogladowa w szkołach. Fundacja interweniuje, gdy otrzyma sygnał od rodziców, uczniów, itp.

Ostatnie interwencje to wysłanie pisma do dyrekcji Szkoły Podstawowej w Libertowie (Kraków), gdzie uroczyste rozpoczęcie roku odbyło się w kościele parafialnym. ”Fundacja ma wątpliwości, czy dyrektor szkoły oraz wychowawcy wykazali się należytą troską o uczucia uczniów nieuczęszczających na religię” – pisze fundacja. Podobne pismo zostało wysłane do Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach i do Szkoły Podstawowej w Nieporęcie. Również do VIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

Najświeższa interwencja miała miejsce dzisiaj. Fundacja „Wolność od religii” napisała do Kuratorium Oświaty w Szczecinie w sprawie inauguracji roku szkolnego w mieście, w Szkole Podstawowej nr 74.

Fundacja dostała dokładną informację, iż po oficjalnych przemówieniach prezydenta miasta i radnych, głos zabrał biskup. Wezwał do wspólnego odmówienia ”Ojcze nasz”, a następnie zaintonował ”Maryjo Królowo Polski módl się za nami”.

Klechy z nowym rokiem szkolnym zaczęli pracować nad młodymi umysłami, duszami, traktując je jak plastelinę. Pisze o tym na blogu w TOK FM Anna Gmiterek-Zabłocka. >>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>