Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 52132
  • Dzisiaj wizyt: 18
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Ks. Stryczek nie wszystko chce zrozumieć, jest zbyt pobłażliwy dla siebie

Na publikację „Wyborczej”, w której doliczono się, iż 700 mln zł państwo płaci na utrzymanie katechetów i kapelanów, obruszył się ks. Jacek Stryczek.

Jest popularnym wideoblogerem. Stryczek zastanawia się, na jakiej podstawie stwierdza się, że praca psychologa przynosi owoce, a księdza nie:

Komuś się wydaje, że siła duchowa jest czymś nierealnym. Gdy obserwuję bieg życia tego świata, to herosi ducha naprawdę ten świat zmieniali.

Siła duchowa jest naczelną siłą sprawczą życia.

Tego nikt nie kwestionuje.

W religii jednak chodzi o to, że człowiekowi odbiera się kształt i sens życia, jego sprawcą jest enigmatyczny Bóg, a człowiek jest tylko konsumentem. Ma Bogu składać feudalny hołd, bo po to służą świątynie.

W Polsce księża do tego nie płacą podatków, a korzystają z nich, jak klasyczni nieroby.

Kościół jako instytucja nie jest dobrem w tym układzie, a pasożytem.

O to chodzi. A ks. Stryczek struga durnia. Wielu z duchownych to ciekawi ludzie, sensowni, rozumni i dobrzy. Ale do pozytywnych postaci trudno zaliczyć Rydzyka, który jest pasożytem. Ktoś taki nie powinien być obecny w przestrzeni publicznej, jest jej zrakowaciałą tkanką, ebolą.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>