Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 52132
  • Dzisiaj wizyt: 18
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Wiara upada w Polakach

Fragment obrazu "Chrystus na krzyżu" Carla Blocha

Na zlecenie „Wyborczej” przeprowadzono szerokie badania na temat kondycji wiary wśród Polaków. Wyniki sondażu będą publikowane w trzech ratach. Ten pierwszy jest o fundamencie – jakby najważniejszy – własnie ujrzał światło.

Dla katolicyzmu wyniki są mało pocieszające, a hierarchowie Kk mogą się zadumać, a w zasadzie wyrywać włosy głowy, jeżeli takowe posiadają.

Nie jest tak, jak Kościół mówi, że wśród Polaków 96% to katolicy. Wierzących w Boga co prawda jest 81%, ale następne wyniki są dla Kościoła zatrważające.

48% wierzy, że Chrystus umarł na krzyżu. A więc ten symbol, który wszędzie jest wtryniany, dla więcej jak połowy Polaków jest niewiarygodny, jest kłamliwy. O jeden procent mniej wierzy, że bohater 4. Ewangelii zmartwychwstał.

W to, że matka Jezusa powiła i zachowała błonę dziewiczą (jaki ginekolog ją badał?) daje wiarę 38% badanych, czyli praktycznie co trzeci.

A w rzeczywistość po śmierci (co jest oksymoronem) daje wiarę o wiele mniej rodaków. W taki czyściec – gdzie przypiekają, ale masz nadzieję, że przestaną – wierzy 38% ankietowanych. W ducha świętego – 40%, w sąd po śmierci tylko 39%. W to, że Jan Paweł II dokonał jakiegoś cudu daje wiarę 35% Polaków.

W piekło, gdzie powinien smażyć się Rydzyk, daje wiarę 31%, a w diabły (Lucyfery i Belzebuby) tylko 28% rodaków. Kościół nie będzie miał czym straszyć (tylko Rydzykiem).

Wiara w Polakach upada równie szybko, jak upada moralność kleru.

Rozpaczają w związku z tym na portalu Frondy:

Jednym słowem, jest dramatycznie. Realnie bowiem wierzących jest w Polsce może trzydzieści procent Polaków. Reszta wierzy w jakąś formę katolickiego konformizmu, który już niewiele ma wspólnego z chrześcijaństwem.

Jeśli te badania zostały przeprowadzone zgodnie z regułami, to przynoszą one wyniki absolutnie szokujące i uświadamiające, że jesteśmy terenem misyjnym, miejscem, gdzie po prostu trzeba głosić Ewangelię.

Z innej beczki:

W Warszawie i Krakowie propagują fajną akcję w restauracjach nakarmienia głodnych dzieci, przedsięwzięcia nazywa się: „Bardzo Dobre Maniery”.

Polega na tym, że po posiłku zostawia się skrzyżowane sztućce, kelner dopisuje do rachunku 5 zł. Pieniądze są przelewana na PCK. Tę akcję propaguje dowcipna reklamówka z Gruchą – Mirosławem Zbrojewiczem.

W Białymstoku ukazał się komiks przeznaczony dla najmłodszych, aby dzieci nie popadały w taką ksenofobię, jak tubylczy dorośli. W tym mieście ma się dobrze endeckie tałatajstwo i kibolstwo. Społeczeństwo trzeba wychowywać. Najwyższa pora.

Jedna odpowiedź na Wiara upada w Polakach

  • Znam trochę środowisko Tatarów i bardzo ich cenię. Zawsze byli bardzo lojalni wobec Polski, są bardzo dobrymi obywatelami i bardzo porządnymi ludźmi.
    Pozdrawiam.
    Grzegorz Wojciechowski ( Listek figowy i genitalia demokracji )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>