Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 51483
  • Dzisiaj wizyt: 4
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Kościół – pokaz mody. Świetne wyjście

 Pokaz mody Macieja Zienia w kościele św. Augustyna w Warszawie

A cóż to wielkiego się stało, że w kościele św. Augustyna w Warszawie odbył się pokaz mody. Wzięty projektant, jakim jest Maciej Zień, zaprezentował nową kolekcję. Tylko się cieszyć i bić brawo.

Źle się stało, że pokaz był adresowany do wąskiej wtajemniczonej grupy, powinien być dostępny dla każdego. A może nawet biletowany.

Kościół świetnie do tego się nadaje – do pokazu mody. Miejsca siedzące dla publiki, tylko je odpowiednio ustawić. Przestrzeń: wysokie nawy wprowadzają odpowiednią atmosferę, jest dużo świeżego powietrza. To, że domniemany Pan Bóg zobaczy obnażoną pierś,  zgrabne uda i smagłe łydki, kawałek tyłeczka, co z tego? Każdego z nas podgląda w kąpieli. A jak stwarzał Adama i Ewę? Przecież nie w stroju dewotek. I bez listka figowego. A także nie zamykał oczu.

Świetnie. Kościoły powinny być wykorzystywane do takich imprez, np. do dyskotek, koncertów grup rockowych, mają świetną akustykę.

Muzyka też była odpowiednia podczas pokazu kolekcji Zienia, bo z satanistycznego „Dziecka Rosemary” Polańskiego i homoseksualnego „Tajemnica Brokeback Mountain”.

No, ale zaraz pogięło dyżurnych sukienkowych publicystów. Zgorszony Tomasz Gołąb z „Gościa Niedzielnego” wysmarował:

Krótkie sukienki modelek, muzyka z satanistycznego horroru, wybieg, publiczność… Na zdjęciach udostępnionych w internecie widać skąpo ubrane modelki, na przykład przebierające się w nawie bocznej.

Niezawodny Tomasz Terlikowski poczerwieniał ze zgrozy na portalu Fronda.pl:

To wydarzenie skandaliczne. I trudno na ten temat dyskutować. Nie wiem, kto za to ewidentne zgorszenie odpowiada: proboszcz czy kurialista, ale jedno nie ulega dla mnie wątpliwości, to się nie może powtórzyć.

Ludzie! Kościół nareszcie spełnił się. Więcej podobnych imprez, a nie zakalcowe modlitwy szemrane przez klechów-pedofilów. Jedna z najlepszych scen filmowych pochodzi z arcydzieła Federico Felliniego „Rzym”, w którym pokaz mody sakralnej obnaża pustkę i zakłamanie Kościoła. Link – do warszawskiego pokazu mody w kościele.

2 Odpowiedzi na Kościół – pokaz mody. Świetne wyjście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>