Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 52132
  • Dzisiaj wizyt: 18
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Prawica, Kościół i krzyż

 

 

 

 

O jakiej to partii mówi Tomasz Lis w najnowszym felietonie w „Newsweeku?

Oto cytat:

Oto od lat wielka partia stoi na fundamencie szczucia i przypisywania swym wrogom najgorszych cech oraz najbardziej podłych motywów. Tu też naczelni moraliści są gotowi popełnić każdą niegodziwość i każdą niegodziwość – oczywiście kogoś z własnej stajni – uzasadnić.

Zgadliście!

Siewcy wiatru, ciesząc się z burzy, sianie nieodmiennie przypisują innym

- punktuje Lis. Podkreśla jednak, że Grzegorz Miecugow w komentarzu po całym wydarzeniu przesadził ze wspomnieniem o Holokauście.

Ale mechanika instrumentalizowania podłości jest w istocie podobna. Hitler powtarzał przecież w nieskończoność, że on naprawdę nie chce wojny, ale naprawdę nie można już nieść tego, co wyrabiają Żydzi. Kristallnacht była – jak wiadomo – uzasadnioną, spontaniczną reakcją ludu na zamordowanie w Paryżu niemieckiego dyplomaty przez młodego Żyda.

Krzysztof Materna także w „Newsweeku” pisze o ataku na Miecugowa:

Skupia się na reakcji prawicowych mediów na ten atak, na usprawiedliwianiu przez nie napastnika.

Panującymi upałami nie można wyjaśnić reakcji niepokornych publicystów, którzy dostrzegli w tym wydarzeniu karzącą rękę sprawiedliwości.

Portal wPolityce.pl ocenił:

Bardziej niż pięści Miecugowa zabolały słowa z plakatu: TVN kłamie.

Niezalezna.pl z kolei porównała od razu atak fizyczny na Miecugowa do odepchnięcia kamery Ewy Stankiewicz przez Stefana Niesiołowskiego.

W III RP są równi i równiejsi. Do kasty „‚nadludzi” należy Miecugow.

Publicysta Fronda.pl zaś szczerze przyznał:

Zwyczajnie mu się należało.

Więc Materna zastanawia się kpiarsko:

Dla zachowania równowagi ci sami publicyści muszą zmagać się z opracowywaniem wyjaśnień i korekt wypowiedzi papieża Franciszka. Zastanawiam się jednak, czy nie prościej byłoby wzorem naszych partii wysyłać do Watykanu „przekazy dnia”, tak, żeby wreszcie wiedzieli, co mają mówić.

Wzmiankowany portal braci Karnowskich ustami bp. Piotra Libery pyta:

Jak długo Pan Bóg będzie znosił świat, w którym demoluje się wszystko: wrażliwość na Boga, płeć, cześć i szacunek dla kobiety, małżeństwo i rodzinę, miłość do Kościoła i kapłaństwa? W którym jest tyle niesprawiedliwości i braku rozsądku?

Pytek pyta, a odpowiedź dali sami prawicowi publicyści i kler, którzy najchętniej by dawali w mordę, uczynili z Polski państwo teokratyczne, aby w kazamatach osadzić inaczej myślących:

 Dzisiaj ten Kościół chce się za wszelką cenę obrzydzić, pokazać jako relikt przeszłości, a na bohaterów kreuje się niemoralnych śpiewaków, niewierzących profesorów i profesorki, bezbożnych dziennikarzy

– stwierdzał bp Libera.

Tylko jedno takiej prawicy i krętaczom kościelnym zostało -

krzyż wam na drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>