Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
 • Wszystkich wizyt: 52132
 • Dzisiaj wizyt: 18
 • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Knebel na ks. Lemańskiego za prawdę o Kościele

 

 

 

Nie lubią w Kościele prawdy. Jest zwalczana ze wszystkich sił. Kole w oczy hierarchów. Ks. Wojciech Lemański „nie chce milczeć”. A jego otwartość nie podoba się biskupom. Lemańskiemu knebluje się usta.

arcybiskup Józef Michalik nie zgadza się ze słowami papieża o bogactwie w Kościele, z którym Franciszek chce walczyć. Dla arcybiskupa to tylko rzekome bogactwo, a całą sprawą kierują media – bogate i ulegające naciskom politycznym.

O fałszu Kościoła pisze w „Gazecie Wyborczej” Monika Olejnik.

Dziennikarka ubolewa, że abp Michalik nie widzi tego politycznego wpływu w mediach o. Rydzyka. „Wszyscy wiedzą o targach dyrektora Radia Maryja z prezesem PiS w sprawie miejsc w parlamencie albo w europarlamencie.

Skromnego papieża Franciszka w walce z luksusowymi samochodami i apartamentami poparł ks. Lemański. „Niektórych krew zalewa, że będą musieli się pozbyć przepięknych samochodów” – przypomina słowa ks. Lemańskiego Olejnik. Według niej ksiądz dostał zakaz wypowiadania się w mediach, bo nie boi się mówić otwarcie o słabościach Kościoła – o przepychu, o przemilczanej pedofilii. „Księdzu Lemańskiemu knebluje się usta, bo mówi prawdę. Bo przypomina historię milczenia Kościoła, kiedy to pewien ksiądz zmuszał matkę swojego dziecka do aborcji i jeszcze za nią zapłacił” – pisze Monika O.

„Ks. Lemański nie chce milczeć, po zakazie wydanym mu przez abp. Hosera mówi: „Odwołam się do papieża”, i dziękuje Bogu za to, że papież apeluje do księży o ubóstwo”.

Co czeka ks. Lemańskiego w tej walce jednego przeciw wszystkim w polskim Kościele. Ma wsparcie papieża Franciszka, choć ten o tym nie wie, że w Polsce jest przynajmniej jeden sprawiedliwy. Czy kościelną stajnię Augiasza w Polsce da radę pozamiatać jeden skromny proboszcz z Jasienicy, któremu nałożono knebel milczenia?

3 Odpowiedzi na Knebel na ks. Lemańskiego za prawdę o Kościele

 • ~sfefan mówi:

  Ksieze Wojciechu, wielu mysli podobnie jak ksiadz. Trzymamy z ksiedzem

 • ~Didis mówi:

  to nie jest prawdziwy kościół w tej chwili to jest zakłamana firma która zaczyna trząść portkami jak kś.Lemański zacznie konkretnie mówić co się dzieje w kościele to ludzie się zupełnie za ich kłamstwa odwrócą od nich i do tego dojdzie ponieważ ludzie się domagają prawdy o kościele a kościół nie wygra idąc w zaparte i nie mówiąc prawdy,popieram kś.Lemańskiego ,bo inni księża się boją że stracą swoje majątki jak coś zaczną mówic to jest kokon z osami jak pęknie to pokąsa ale trzeba go. w końcu przebić

 • ~PISPUPIL mówi:

  Pani Moniko

  Jak każdy, oglądam i wysłuchuję tematów tzw. gorących.
  Jestem już na dożywotnim urlopie, jako były maszynista (pracownik PKP). Jest nas nie wielu w kraju. Więc! wystarczył jeden przypadek pijanego, by w całej Polsce zawrzało. Prasa, media prześcigały się, w wiadomościach i zdjęciach (w tym gorącym dla nas czasie) z kontroli maszynistów i pracowników na alkomatach. Psy wieszali na nas wszyscy.
  Przykład :
  Na stacji stoi pociąg. Peron. Do lokomotywy zbliża się starsza pani (ubiór, czystość i gust ??). Krzyczy coś do maszynisty. On uchyla okno i słyszy – ja muszę „cię” skontrolować czy jesteś trzeźwy, bo ja „bede” nim jechać.

  Obecnie na temat, wszedł temat tak drażliwy – bezpieczeństwo naszego potomstwa. W oparciu tematu tabu, kleru pozwalającego sobie na ….

  Słucham pani wywiadów i przekomarzań się, z osobami wykształconymi, nawet profesorami, przedstawicielami kleru.
  We wszystkich, w zakamuflowany sposób, ciągle słyszę, że to atak na KOŚCIÓŁ. Nawet i tych, co zaczęli mówić o jego grzechach. Ci ludzie, księża i biskupi, w trakcie odpowiedzi ciągle odwracają kota ogonem, zmieniając temat i częściej mówiąc to, co sami chcą powiedzieć – by odwalić winę kościała, kleru. Przykład, to wczorajsze wypowiedzi – nie biskupi ….
  Pada więc pytanie – czy to nadludzie? Może z urzędu powinni być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej, o nie poinformowaniu odpowiednich instytucji o popełnionym przestępstwie. Zatajeniu, czyli współudział.

  Mam dosłownie dość słyszenia, że mój kościół plugawimy. Patrząc, to kościół jak wojsko. Jeżeli żołnierz popełni czyn haniebny, nie wojsko jest winne, lecz on sam (też pierw sąd wojskowy – i też wyciągnąć od nich, np. zadośćuczynienie). Tu coś podobnego, lecz w wojsku to paka i to na wiele lat. Tu i tu tajemnica (…), dlatego cisza.

  Ale do tematu.
  W ciągu całej tej przykrej sprawy, nie padło właściwe pytanie. (słowo wstępne)
  Czy cudzołóstwo jest grzechem? Ślubowaliśmy my, człowiekowi, więc, istocie marnej i grzesznej, omylnej. Konfesjonał za to nas …. Kler, nie nasz kościół, ślubuje komu? Przecież nie istocie marnej, grzesznej i omylnej, a temu co podstawą jest naszej wiary.
  - homoseksualizm
  - zabawy i następnie dzieci
  - ostatni właśnie nasz temat
  - i wiele innych
  Posiadają na palcach pierścienie (to ślubowanie pokazane, jak nasze obrączki). Każą się po nich i rękach całować. Bo są pomaszczeni sakramentami. Jeszcze usłyszymy: Bóg tak chciał / będziesz potępiony. Czy to samo to nasz wielki grzech, a ich to tylko …?
  Znając naszą podstawę, nasz testament, czytamy o miłości syna bożego do najniższych, stąd to upodobnienie się do nich. A tu kler, nie kościół, zaślubiony stwórcy, dlatego jest im taka wiara i uznawana za wyższość, traktuje w bezpardonowy sposób prawo. Toleruje bandytyzm? Czy nam też, bo im zgłosić o ojcu z …. Słyszymy o prawu kościoła napisanego, o wiele sroższego. Tylko znając to, stwierdzamy ….
  Więc ! to pytanie:
  Czy ich zaślubiny są zezwoleniem na wszechmocność? Bo wyświęcony? Prawo dla laikatu inne niż nim? – i ta podstawa – czy to czym nas straszą, za czyny, im zezwala? To wiara czy …?
  Przytoczyłem wcześniej maszynistę pijanego. Jeden wariat (pijak) zmienił szanowanych, mających pełną wiarę w to co robią oddanych ludzi ludziom. Tu też paru bandytów (wierzących nadal w swoją bezkarność, tak wpojoną) zmieniło ciszę (choć od dawna krzyczącą), w pełne zamieszanie. Jest to tylko ułamek całości kleru (nauczycieli, prowadzących nas przez życie w wierze), a psujący cały wizerunek.
  Usłyszałem też ostatnio pochwałę pani urody i to przed kamerami. Tak. Choć jego sukienka, mimo wszelkiej grzeczności raczej? Co na to ten któremu ślubował? Kontekst słabszy, lecz jak arc. Biskup. Przewodniczący konferencji episkopatu? No tu, ponoć ma być tylko grzeczność sama od siebie, by złagodzić prowadzoną konwersację (moje słowa)– a tu? (a bo to lapsus, „a bo znany z pisania i swojego mówienia” – szkoda, że taki człowiek stoi na czele episkopatu, jeżeli nie wie co mówi?).
  Bolący temat.
  Bardzo bym panią prosił, by podkreślić, że kościół jest w naszych sercach, a kler to człek ułomny i grzeszny jak my. I nie chcemy mieszać tego, choć to nasi nauczyciele i prowadzący. Do których pozostajemy do końca w naszej ufności. Bo ….

  Pozdrawiam
  Życzę podawania bardziej konkretnych pytań tym, co wiedzą jaki to program – kropka / i koniec, szydło z worka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>