Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 52132
  • Dzisiaj wizyt: 18
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Kościołowi nic się nie należy

 

 

Kościół spełnił swoją rolę historyczną. Kościół rozumiany we wszelkiej postaci, przede wszystkim jako forma kultu. Wypełnił antropologiczne cele, dzisiaj jako instytucja, strażnik wartości społecznych, jest zbędny.

Gdy kulty powstawały po epoce kamienia łupanego organizowały pierwociny życia społecznego i służyły do zawiązywania się hierarchii społecznych. Do niedawno sądzono, że pierwsze kulty powstały, gdy człowiek z Jasia Wędrowniczka przeistaczał się w Głupiego Jasia rolnika, osiadłego. Najnowsza archeologia pierwszy kult osadza na 10. tysiącleci przed n.e, gdy gromady ludu na terenie dzisiejszej Turcji formułowały pierwociny idei wyższych istot, którymi jakoby ludzie mieli stawać się po śmierci. Był to raczej kult zmarłych przodków, którzy w mniemaniu żyjących uzyskiwali cechy nadprzyrodzone. Kult się przeistaczał, ewoluował. W Polsce mamy katolicyzm, którego bezpośredni urzędnicy Pana Boga – kler – domaga się, aby pozostawać na garnuszku wszystkich Polaków.

Czytam w Onecie, iż prace nad prawnym drenowaniem naszych kieszeni przez kler trwają. Toczą się długie negocjacje, czy to ma być 0,5% odpisu podatkowego, czy może więcej. Jeden z tych negocjujących ze strony kleru, ks. prof. Piotr Stanisz, mówi, że jeżeli nie będzie wystarczająca wielkość funduszu do utrzymania kleru, to „będzie możliwe ponowne otwarcie rozmów na ten temat. W moim przekonaniu wymaga tego postawa lojalności, jaką deklarują obie strony”.

Pączuszki kleru chcą rosnąć na drenowaniu naszych kieszeni. Dzisiaj ta forma Kościoła już nikomu jest niepotrzebna. Dzisiaj Kościół jest pasożytem, nic nie wnosi, nawet wartości, bo te przedstawiane jako chrześcijańskie są wartościami ogólnoludzkimi, humanistycznymi. Takiemu Kościołowi nic się nie należy.

Jedna odpowiedź na Kościołowi nic się nie należy

  • ~Jasio mówi:

    Mylisz się Huncwocie. Kościół to także ja, wierny wyznania rzymsko-katolickiego, który chcę oddawać ew. procent moich podatków właśnie na swój Kościół, który dużo lepiej zarządza swoimi środkami niż Rzeczpospolita Polska.
    Po wtóre Kościół (czyli ja również) domaga się uczciwej reprywatyzacji, czyli żeby złodziej oddał, co ukradł. Bo ukradziono Kościołowi (czyli również jego wiernym), przedszkola, szkoły, szpitale, przytułki oraz pola, sady, ogrody, lasy, warsztaty z których te przedszkola, szkoły, szpitale i przytułki były utrzymywane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>