Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 52087
  • Dzisiaj wizyt: 13
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Język prawicy i komunistyczna propaganda antysolidarnościowa

 

Najnowszy „Newsweek” stawia tezę – skądinąd słuszną – że tzw. obóz patriotyczny posługuje się tą samą frazeologią językową, jaką stosowali w swojej retoryce w mowie i piśmie komuniści w stosunku do „Solidarności” tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego w 1981 roku.

To jest ten sam język podziału społeczeństwa na „my” i „oni”, na siły, które są uczciwymi patriotami i antysocjalistycznymi politykierami. Tak pisała u schyłku 1981 roku „Trybuna Ludu”, dzisiaj podobnie pisze „Gazeta Polska Codziennie”, zamieniając ostatni człon na „antypolskie”, „antynarodowe”, „antykatolickie”.

Jakże ironicznie brzmi nazwa marszu, który ma przemierzać ulicami stolicy 13 grudnia „Marsz wolności, solidarności i niepodległości”.

To jest ni mniej, ni więcej rehabilitacja Wojciecha Jaruzelskiego i WRON, którzy chwycili naród za twarz.

Politycy PiS i Jarosław Kaczyński wpisują się w ten sam schemat myślenia o rodakach i Polsce. Używają tego samego języka, jaki można było wyczytać w prasie komunistycznej w grudniu 1981 roku. Język prawicy z „Gazety Polskiej” jest identycznym z komunistyczną propagandą antysolidarnościową. Oto „Żołnierz Wolności” z początku grudnia 1981 roku pisał: „Potrzebę spieszenia na ratunek Rzeczypospolitej, pospolitego ruszenia dla podźwignięcia Jej z upadku, dostrzegają dziś wszyscy, którym nieobce jest myślenie kategoriami narodu i państwa”. Przecież te słowa równie dobrze mógłby powiedzieć dzisiaj prezes PiS.

Wówczas komuniści walczyli z wolnościowym dążeniem „Solidarności”, dzisiaj „patrioci” Kaczyńskiego walczą z demokracją suwerennego kraju. Równanie komunisty i tzw. patrioty stało się faktem – marsz 13 grudnia będzie powtórką z historii  - deja vu. Te same zniewolone umysły, tylko inny kostium, a stało się tak z powodu PiS i jej szczególnego lidera – kieszonkowego fuererka.

2 Odpowiedzi na Język prawicy i komunistyczna propaganda antysolidarnościowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>