Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 51483
  • Dzisiaj wizyt: 4
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Ból Kaczyńskiego

 

 

Na dwóch portalach jednocześnie wypowiedzi Pawła Śpiewaka, w których komentuje bieżącą polityką polską.

Na OnecieTOK FM siłą rzeczy uwaga tego wybitnego socjologa skupia się na Jarosławie Kaczyńskim i jego oskarżeniu: „zbrodnia niesłychana, zamordowano 96 ludzi”.

Śpiewak ma moralne prawo do surowych ocen, bo to on na początku tego wieku na aferze Rywina skonstruował termin IV RP. Pomysł na odnowę Rzeczpospolitej był zupełnie inny od realizowanej w latach 2005-07 po rządami PiS.

Ale niestety też nie jest realizowany przez obecny rząd PO, który dla Śpiewaka prezentuje marazm. Donald Tusk nie ma wypracowanej komunikacji ze społeczeństwem, wina to niezbyt dobrych kadr partyjnych, w tym rzecznika prasowego Pawła Grasia.

Zaś Kaczyński funkcjonuje w nieprawdopodobnym bólu. „Jest chory z bólu, szuka winnego”. Śpiewak skupia się więc na bólu egzystencjalnym prezesa PiS po stracie brata (to już dwa i pół roku), ale to Polacy odczuwają ból takiej polityki, bezustannego szarpania krajem.

Każdy człowiek stracił kogoś bardzo bliskiego, śmierć w jakichkolwiek warunkach i jak do niej doszło, nie jest wytłumaczeniem dla naszych zachowań, zwłaszcza dla zachowań polityka.

Kaczyński przedstawia się publicznie jako człowiek niezrównoważony. Jeżeli ktoś taki miałby decydować o losach kraju, to więcej niż pewne, iż Polska byłaby w stanie „bólu” Kaczyńskiego.

Niech Kaczyński swój ból przeżywa prywatnie, a nie wciąga do niego swój elektorat, a reszcie Polakom (większości) da święty spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>