Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 52087
  • Dzisiaj wizyt: 13
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Brednie smoleńskie na konferencji naukowej

 

Gdyby tylko czytać prasę i portale opisujące badania katastrofy smoleńskiej, a sprzyjające „osiągnięciom” parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza, faktycznie można uwierzyć, iż był zamach i wybuchy na pokładzie tupolewa.

Jest to sugestywnie podawane i z taką ogromną wiarą naukowcy przedstawiają swoje „badania” naukowe, iż wielu daje się w to wkręcić.

Uderza przede wszystkim zgodność poglądów wszystkich biorących udział w konferencjach, jak w tej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Powtarzają się te same nazwiska Wiesława Biniendy, Kazimierza Nowaczyka i Grzegorza Szuladzińskiego. Dochodzą nowe, ale są to pracownicy nauki, którzy karierę dopiero zaczynają, albo marzą o niej.

Dziwnym może się wydawać, że uczelnia na państwowym garnuszku organizuje takie quasi spędy naukowe, na które nie zaprasza się nikogo spoza zaprzyjaźnionego grona, np. z komisji Jerzego Millera, bądź rzeczywiste autorytety naukowe.

Potem ukazują się w prasie i w internecie sprawozdania z takiej konferencji, w których dobiera się fakty i cytuje słowa pod z góry założoną tezę: był zamach i wybuchy na pokładzie. Bezkrytyczni czytelnicy prawicowi dają się manipulować, jak to bezustannie robią „Gazeta Polska”, czy „Nasz Dziennik”, ostatnio doszlusował do tego grona jeden z najstarszych portali Wirtualna Polska. Nie można się dziwić, że tak obolali ludzie, jak niektórzy członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej mogą głęboko w zamach wierzyć.

Tak jest z córką Zbigniewa Wassermanna, Małgorzatą. Wyrządzą się im krzywdę za cenę własnych korzyści politycznych, a może dla zaspokojenia rojeń i fobii.

Czy kiedyś to może się skończyć? Chyba już jest za późno, wytworzono tak trwały mit spisku smoleńskiego, iż nie jest go w stanie zburzyć żadna konfrontacja naukowa i twarde bezwzględne fakty. Smoleńsk do końca naszych dni będzie wykorzystywany politycznie, a brednie dla wielu ludzi będą prawdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>