Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 51483
  • Dzisiaj wizyt: 4
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Kler ma dość kapłaństwa

 

 

„Gazeta Wyborcza” publikuje wyniki badań socjologicznych magistrantów, którzy przeprowadzili wywiady z duchownymi trzech wyznań, protestanckiego, katolickiego i prawosławnego. W sumie wywiadowanych było 97 kapłanów, w tym 34 katolickich.

Wyniki jakie otrzymali magistranci są dla katolików niepokojące, by nie powiedzieć zatrważająco.

Kapłani katoliccy nie wierzą w to, co robią, w porównaniu z innymi wyznaniami ich kondycja psychiczna jest w stanie upadku duchowego. Czują się wypaleni, a praca przy ołtarzu wydaje się być bezsensowna.

Padają takie stwierdzenia: „Są dni kiedy już przed pracą czuję się zmęczony”, albo „Czasem to co robię podczas mojej posługi, napawa mnie obrzydzeniem”.

Odczucie stresu przez kler jest dojmujące, zwłaszcza w Polsce, gdzie ich pozycja jest uprzywilejowana. Często nie mogą porzucić sutanny, z tego powodu czują się zatrzaśnięci, jak w pułapce.

Kler ma się coraz gorzej. Nie daje rady swojemu powołaniu, a hierarchowie Kościoła brną w coraz większe absurdy, wygłaszając dyrdymały o wielkości Kościoła. W istocie ta instytucja upada, o czym świadczy kondycja pośledniego duchowieństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>