Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 52086
  • Dzisiaj wizyt: 12
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Warchoł Kaczyński

Donald Tusk prezentując w expose recepty na czas kryzysu, skutecznie odebrał inicjatywę w jesiennej ofensywie prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Sejmowa mowa premiera była najwyższej próby, zaskoczyła wszystkich treścią. Tusk jeszcze raz udowodnił, iż nie jest przypadkiem powierzenie mu przez naród demokratycznego przywództwa. Miejmy nadzieję, że spadek sondażowy PO był wypadkiem przy pracy i następne notowania wrócą do normy znanej od kilku lat. Za expose powinna iść praca ministrów, bo sam Tusk nie może stale być obecny w mediach. A jego twarz służyć do wiarygodności rządu. Powinien zdecydować się na rekonstrukcję składu rady ministrów. Premier zapowiedział, iż propozycje z expose uszczegółowione przez ministrów.

Głosowanie nad wotum zaufania pokazało opozycji, jak przedstawia się sejmowa arytmetyka. Rząd Tuska głosami koalicja uzyskał 233 głosy wobec 219.

Kaczyński to jednak warchoł sejmowy. Nie dość mu kolejnych przegranych, nie wyciąga z nich żadnych nauk. Już zapowiedział konstruktywne wotum nieufności. Będzie miał takie same szanse jego kandydat na premiera Piotr Gliński, jak dzisiaj odwołanie Tuska, notabene wniosek o wotum zaufania złożył sam premier. Kaczyńskiemu w tej grze parlamentarnej nie chodzi o wypracowanie jak najlepszego scenariusza dla Polski na czas kryzysu, ale o PR.

Ktoś w PiS powinien uprzytomnić Kaczyńskiemu, że Polska to nie Burkina Faso. Zdaje się, że pomyliły się prezesowi kontynenty, Czarny Ląd z Europą. Znamienny obrazek mogliśmy oglądać w czasie przekazu telewizyjnego, gdy expose wygłaszał Tusk, obok Kaczyńskiego w ławie sejmowej siedziały żałosne postaci PiS Mariusz Błaszczak i Marek Kuchciński. To jest wartość jego partii i beznadziejna alternatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>