Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
 • Wszystkich wizyt: 52100
 • Dzisiaj wizyt: 12
 • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Potworki Terlikowskiego i ateizm Hartmana

Życie publiczne zaczyna nabierać rumieńców. Do takich zaliczam wymianę poglądów o ateizmie u Moniki Olejnik w „Kropce nad i”. Spotkali się prof. Jan Hartman, który broni ateizmu i Tomasz Terlikowski, naczelny „Frondy”, portalu poświęconego.

Mówiono o rzeczy w Polsce bardzo istotnej,  bo społeczeństwo mamy konserwatywne, a wpływy Kościoła w Europie największe – o ateizmie. Hartman uważa i słusznie, iż słowo „ateizm” w ustach kleru ma negatywne obwarowania, a ateiści czują presję katolików, wytykanie brudnym paluchem. Od razu potwierdził to Terlikowski, gdyż nazwał ateistę biednym człowiekiem.

Hartman zwrócił uwagę, że billboardowa akcja „Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę” przede wszystkim informowała, że ateiści istnieją.

A dla Kościoła ateista to wręcz ekshibicjonista i niemal zwierzę pozbawione zasad. Akcja billboardowa miała na celu policzenie się ateistów. Komunikowała, że ateista nie jest sam, takich jak on jest w kraju wielu i przybywa. To kościoły pustoszeją. Ale w małych miejscowościach i konserwatywnych środowiskach trzeba mieć odwagę, aby przyznać się do niewiary.

Ateizm w przeciwieństwie do katolicyzmu nie ma misji ateizowania bliźnich. Kościół zaś chciałby ingerować w życie każdego, a w polityce dyktować swoje wartości w tak wrażliwych sferach, jak aborcja, in vitro, antykoncepcja.

Postawa Terlikowskiego, jak Kościoła,  jest nieprzejednana we wspomnianych trzech kwestiach. Naczelny „Frondy” jest za tym, aby kobieta zgwałcona urodziła dziecko.

Terlikowski zaprezentował zgwałcony umysł przez kler i dlatego funduje takie potworki intelektu, jak w rozmowie z Hartmanem. Takie dyskusje, debaty, są potrzebne, ukazują siłę argumentów za i przeciw.

2 Odpowiedzi na Potworki Terlikowskiego i ateizm Hartmana

 • ~jsg mówi:

  „A dla Kościoła ateista to wręcz ekshibicjonista i niemal zwierzę pozbawione zasad. ”
  To wszystko nic. Najgorszą zbrodnią ateistów jest to, że nie chcą utrzymywać oszustów, którzy na podstawie nieistniejących pełnomocnictw od nieistniejącego szefa wyciągają od ludzi jak najbardziej realne pieniądze.

 • ~pablobodek mówi:

  Siłę argumentów zaprezentował Terlikowski nazywając posła elekta Janusza Palikota – mendą.
  Dla mnie więc ten osobnik jest skończony – to – Tomasz Menda Terlikowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>