Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 52132
  • Dzisiaj wizyt: 18
  • Wszystkich komentarzy: 138
Witam!
Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters
12.08.2013 – od 8420

Odwet Kaczyńskiego

 

Niemiecki tygodnik „Die Zeit” nie pozostawia suchej nitki na Jarosławie Kaczyńskim za jego ostatnie działania w polskiej polityce. Dostaje się też Donaldowi  Tuskowi. W obszernej publikacji chodzi jednak głównie o lidera opozycji i kryzys w Polsce, który już za granicą jest dostrzegany. Niemiecki periodyk tak kończy artykuł o Kaczyńskim: „Czeka, aż nadejdzie jego czas, aby wziąć odwet”.

Całą dotychczasową politykę prezesa PiS najlepiej opisują emocje zemsty. Były one widocznie, gdy żył brat Lech, uległy wzmocnieniu po Smoleńsku. W Kaczyńskim się gotuje, ale nie ma władzy i nie może spuścić pary mściwości. Wszyscy Polacy jednak czują i słyszą ten gwizd gotowości do czynu odegrania się, odwetu.

Czy tak w istocie będzie? Najwięcej zależy od samych Polaków. Dotychczas bali się prezesa PiS, dzięki temu wygrywał Tusk. Ale nie musi tak być. Kaczyński wszystko zrobi, aby władać. Rozpoczęta ofensywa jesienna PiS nie jest merytoryczna, ale jest pomyślana PR-owsko, aby przekonać do siebie.

Jak długo będą się opierali tej propagandzie niezdecydowani, letni wyborcy, którym obojętne jest kto w kraju rządzi? Jak zachowają się ci, którzy popierają Tuska z zastrzeżeniami, gdy przyjdzie kryzys (bo jeszcze go w pełni nie ma), gdy racjonalność przychodzi z ogromnym trudem i niewielu potrafi?

Czy wówczas przyjdzie czas odwetu Kaczyńskiego? Nie tylko na Tusku i innych z rządu, ale na tych Polakach, którzy głosowali na inne opcje niż PiS.

Kaczyński chce władzy, aby wziąć odwet, on nie chce rządzić. Władać, mścić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>