Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52087
  • Dzisiaj wizyt: 13
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Terlikowski 2

 

„Nie chcesz mieć dzieci? Poproś o pakiet z eutanazją”. Tomasz Terlikowski o emeryturach

Tomasz Baliszewski
04.08.2014
Tomasz Terlikowski zaproponował osobom, które nie chcą mieć dzieci, "deklarację rezygnacji z emerytury i prośbę o pakiet z eutanazją"
Tomasz Terlikowski zaproponował osobom, które nie chcą mieć dzieci, „deklarację rezygnacji z emerytury i prośbę o pakiet z eutanazją” • Fot. TELE 5 / youtube.com

Tomasz Terlikowski zaproponował, by osoby, które nie chcą mieć dzieci, dobrowolnie zrzekły się emerytury i poprosiły o „pakiet z eutanazją”. – Ona jest tania, prosta i nowoczesna. A do tego jakże europejska. I władzunia nie będzie musiała płacić emerytur. – napisał publicysta.

Terlikowski zauważył na łamach portalu Fronda.pl, że obecny kryzys systemu emerytalnego jest następstwem niechęci do wielodzietności.

Zdaniem publicysty malejąca liczba urodzeń musi w końcu doprowadzić do kompletnego upadku systemu emerytalnego. – Jeśli więc ktoś jeszcze wierzy w ZUS czy w OFE, to jest zwyczajnie nierozsądny. Wierzyć trzeba Bogu i tak wychowywać swoje dzieci, żeby chciały nam pomóc w starszym wieku – podkreślił Terlikowski.

Według niego osoby bezdzietne z własnego wyboru (ale nie te, które z różnych powodów nie są w stanie mieć dzieci) mogą jednak poprawić stan systemu emerytalnego. Wystarczy, że zrzekną się emerytury i poproszą o eutanazję, by wesprzeć władzę i ZUS.

Twitter.com

źródło: Fronda.pl

natemat.pl

Już jutro pojawi się nowy 20-złotowy banknot z Piłsudskim. Zobacz, jak wygląda

pbor, PAP, 04.08.2014
Nowy banknot kolekcjonerski o nominale 20 złNowy banknot kolekcjonerski o nominale 20 zł (NBP)
Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu banknot kolekcjonerski upamiętniający 100. rocznicę utworzenia Legionów Polskich. Na przedniej stronie – marszałek Piłsudski, na tylnej – m.in. legionowy orzełek. Jest to pierwszy polski banknot wykonany z polimeru. Będzie można go kupić od 5 sierpnia.
Banknot „100. rocznica utworzenia Legionów Polskich” ma nominał 20 zł i jest szóstym banknotem kolekcjonerskim wyemitowanym przez NBP. Na jego przedniej stronie znajduje się wizerunek marszałka Józefa Piłsudskiego, a na odwrotnej – orzełka legionowego i odznaki 1. Brygady Legionów Polskich, a także Krzyża Wielkiego Orderu Virtuti Militari nadanego marszałkowi.Zaprojektowany już w latach 90.Banknot został przygotowany przez Andrzeja Heidricha na podstawie projektu banknotu jego autorstwa o nominale 5 mln zł z pierwszej połowy lat 90. XX wieku. „Ze względu na denominację rozpoczętą 1 stycznia 1995 r. banknot ostatecznie nie wszedł jednak do obiegu. Dzięki połączeniu klasycznej szaty graficznej z nowoczesnym podłożem – polimerem – najnowszy banknot kolekcjonerski NBP jest wyjątkowy” – czytamy w komunikacie.

 

Formacja, którą upamiętnia najnowszy banknot kolekcjonerski NBP, została powołana do życia 16 sierpnia 1914 r. w monarchii austro-węgierskiej, a początek dała jej 1. Kompania Kadrowa założona 3 sierpnia z inicjatywy Józefa Piłsudskiego.

„W czasie swego największego rozwoju w 1915 r. Legiony liczyły około 12 tysięcy żołnierzy i oficerów uformowanych w trzy brygady. Walczyły one w latach 1914-1916 na froncie austriacko-rosyjskim, staczając kilka bitew, które przeszły do historii jako dowód odwagi i siły uczuć niepodległościowych. Legiony Polskie mimo rozwiązania w 1917 r. pozostały obecne w świadomości narodowej” – wyjaśnił cytowany w komunikacie NBP prof. Andrzej Chojnowski, konsultant merytoryczny.

Do kupienia zaledwie 50 tys. sztuk

Banknot „100. rocznica utworzenia Legionów Polskich” będzie można kupić od 5 sierpnia 2014 r. w oddziałach okręgowych NBP, w sklepie internetowym Kolekcjoner, a także u dystrybutorów NBP. Został on wyprodukowany w liczbie 50 tys. sztuk na zlecenie NBP przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, a jego cena emisyjna wynosi 60 zł.

Banknoty wykonane z polimeru są obecnie używane w kilkudziesięciu krajach świata, do grupy tej dołączyła ostatnio m.in. Kanada. W kilku państwach, np. w Australii i Nowej Zelandii, wszystkie znajdujące się w obiegu banknoty są wykonane z tego materiału, w pozostałych – tylko wybrane nominały. Coraz większa popularność wykorzystania podłoża polimerowego do produkcji banknotów wynika m.in. z wysokiej odporności na wilgoć oraz zniszczenia mechaniczne.

pieniadze.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>