Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52132
  • Dzisiaj wizyt: 18
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Tęcza

 

Jacek Kurski: Tęcza to szpetna instalacja, jest jak narośl na nosie pijaka. Gwałci przestrzeń emocjonalną

Spór o Tęczę przeniósł się do studia telewizyjnego. W programie „Kropka nad i” Moniki Olejnik Jacek Kurski i Ryszard Kalisz kłócili się o instalację umieszczoną na placu Zbawiciela. Poseł Solidarnej Polski uznał, że jest ona formą przemocy symbolicznej, która „gwałci przestrzeń emocjonalną miejsca, na którym stoi”.

Jacek Kurski pokazuje zdjęcia udowadniające, że jest związany z Warszawą. Dzięki temu jego zdaniem ma prawo zabierać głos w dyskusji o tęczy na Placu Zbawiciela
Jacek Kurski pokazuje zdjęcia udowadniające, że jest związany z Warszawą. Dzięki temu jego zdaniem ma prawo zabierać głos w dyskusji o tęczy na Placu Zbawiciela • fot: naTemat.pl

Swój środowy program Monika Olejnik miała prowadzić z placu Zbawiciela. Jednak z powodu pogody zamiast znaleźć się pod tęczą dziennikarka TVNu i jej goście spotkali się w studiu. Ale nie trzeba było wcale mieć za plecami wielokrotnie podpalanej tęczy, aby atmosfera zrobiła się gorąca. Jacek Kurski przedstawiał swoje argumenty przeciwko kontrowersyjnej instalacji, natomiast bronił jej Ryszard Kalisz.

Zdaniem posła Solidarnej Polski sam pomysł odbudowy tęczy jest „czymś chorym”. Kurski uważa, że powinna ona znaleźć się w ogródku Kalisza, a nie w przestrzeni miasta. Przeciwny temu był kandydat z listy Europa Plus Twój Ruch do Parlamentu Europejskiego, który uważa, że tęcza powinna być dostępna dla każdego. Natomiast Olejnik przypominała, że wedle sondaży warszawiacy nie są przeciwni tęczy. Sprzeciwił się temu Kurski.

– Nie jest prawdą, że Warszawiacy kochają tęczę. To jest rodzaj przemocy symbolicznej. Ona prowokuje niemałą część społeczeństwa. Jest tak naprawdę przejawem głupawki i naśladownictwa z Europy wszystkiego, co wydaje się być fajne. Tymczasem inne rzeczy powinniśmy czerpać z Zachodu, jak na przykład zarobki – uważa europoseł Solidarnej Polski.

Następnie Kurski powiedział, że Tęcza na Placu Zbawiciela to element przemocy symbolicznej wywieranej przez środowiska LGBT na katolików. Wedle niego sam fakt, że instalacja stoi na pl. Zbawiciela, w pobliżu kościoła, jest skandalem. – To jest coś, co gwałci przestrzeń emocjonalną tego miejsca. Ona może się podobać, każdemu może się podobać, ale w tym przypadku się nie podoba. Ta tęcza jest tu narzucona przez mniejszości – mówił Kurski.

Natychmiast w obronę instalację wziął Kalisz. Podkreślił on, że tęcza jest apolityczna. – Nie powinna się z niczym kojarzyć poza radością i optymizmem. Wnosi trochę radości do kultowego miejsca dla młodych Warszawiaków. Niech pan zauważy, ile tam młodzieży siedzi wieczorami. Nawet dziś, mimo takiej pogody wszystkie stoliki są zajęte, jest radośnie – opowiadał Kalisz.

Następnie zaczął mówić Kurskiemu o symbolice tęczy. Wspomniał o tym, że jest ona znakiem przymierza człowieka z Bogiem. – Dziękuję panu za lekcję teologii – odpowiedział Kurski, który natychmiast rzucił się do odpowiedzi. – Niech pan zrozumie, że tęcza była znakiem przymierza Noego z Bogiem i wtedy Bóg dał siedem praw, które obowiązywały. Czwartym punktem był zakaz rozwiązłości, sodomii, czyli seksu analnego pomiędzy mężczyznami. Tak więc tęcza LGBT kłóci się z tym boskim znakiem przymierza – przekonywał Kurski.

W międzyczasie Monika Olejnik wypomniała europosłowi, że więcej czasu niż w stolicy spędza w Gdańsku i nie jest ze stolicą związany. Pytała, dlaczego więc kandyduje z tego miasta. Te słowa wystarczyły, by Kurski wyciągnął olbrzymie odbitki zdjęć rodzinnych ze stolicy. Tłumaczył, że jego rodzina jest związana z Warszawą, dlatego nie można mu odmówić m.in. prawa do wypowiadania się ws. tęczy.

Gdy Ryszard Kalisz stwierdził, że ta część miasta powinna tętnić życiem i być sercem stolicy, Kurski natychmiast dodał, że może i tak, ale nie z tęczą, która jest „szpetna jak narośl na nosie pijaka”.

naTemat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>