Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52100
  • Dzisiaj wizyt: 12
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

Stryczek

 

Ks. Stryczek: Przestrzeń publiczna jest nie tylko dla ludzi niewierzących. Kapelani opłacani z budżetu są dla katolików płacących podatki

dżek, KAI, 12.08.2014
ks. Jacek Stryczekks. Jacek Stryczek (fot. Adam Golec / Agencja Gazeta)
Państwo wydaje krocie na utrzymanie armii katechetów i kapelanów. – Ludzie wierzący mają prawo płacić podatki i w zamian za te podatki mieć zaspokojone też swoje potrzeby religijne – mówi ks. Jacek Stryczek w swoim wideokomentarzu.
- Nie rozumiem takiej idei, że przestrzeń publiczna jest tylko dla ludzi niewierzących – mówi ks. Jacek Stryczek, komentując ubiegłotygodniowe artykuły w „Gazecie Wyborczej”, podliczające obecności duchownych w wojsku, szpitalach czy szkołach. Jak szacuje „Wyborcza”, rocznie to nawet 700 mln zł. – Kapelani są dlatego, że jesteśmy społeczeństwem katolickim, które płaci podatki. Oni są opłacani z podatków katolików. Ludzie wierzący mają prawo płacić podatki i w zamian za te podatki mieć zaspokojone też swoje potrzeby religijne – mówi ks. Jacek Stryczek w wideokomentarzu zamieszczonym na oficjalnym kanale duchownego w serwisie YouTube.Krakowski kapłan sam przez osiem lat był kapelanem w jednym ze szpitali. Zastanawia się, na jakiej podstawie dziennikarze stwierdzają, że praca psychologa przynosi owoce, a księdza nie. – Komuś się wydaje, że siła duchowa jest czymś nierealnym. Gdy obserwuję bieg życia tego świata, to herosi ducha naprawdę ten świat zmieniali – mieli w sobie ten potencjał i siłę – przekonuje prezes stowarzyszenia Wiosna.

 

No jak zmarnowane pieniądze?Ks. Stryczek wytyka, że gazeta podaje same negatywne przykłady. Duchowny dziwi się, że o pracy kapelanów mówi i pisze się w kontekście zmarnowanych pieniędzy. – Nie rozumiem takiej idei, w której przestrzeń publiczna jest tylko dla ludzi niewierzących – kończy swój komentarz ks. Stryczek.

Ksiądz o niestandardowych pomysłach

Ks. Jacek Stryczek jest pomysłodawcą, współzałożycielem i prezesem stowarzyszenia Wiosna. Znany z nowatorskich, także multimedialnych kazań, PR-owiec, promotor CSR. Od lat pracuje z wolontariuszami – wychowuje i uczy mądrze pomagać innym. Przez wiele lat był duszpasterzem akademickim w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Środowisko, które wtedy skupiło się wokół niego, stało się zalążkiem stowarzyszenia. Potem prowadził duszpasterstwo dla studentów medycyny z Collegium Medicum. W 2007 r. został mianowany przez kard. Stanisława Dziwisza duszpasterzem ludzi biznesu oraz duszpasterzem wolontariatu w Małopolsce.

Walczyć o naprawę kościoła katolickiego w Polsce powinni ludzie wierzący w boga [BLOG]

TOK FM

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>