Huncwot

inteligencja.gif

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 52132
  • Dzisiaj wizyt: 18
  • Wszystkich komentarzy: 138

Witam!

Ja, Kasia Kariatyda

Kasia-Kariatyda.jpg

Czas do szkoły! Brr...

sysło-szkoła1.jpg

free counters

12.08.2013 – od 8420

JKM, Hofman

 

Kurski ws. Hofmana, Rogackiego i Kamińskiego: PiS zachował się perfekcyjnie, a jest wściekle atakowany

karslo, 10.11.2014
Jacek KurskiJacek Kurski (Fot. Agnieszka Sadowska / AG)
- Jeśli to się potwierdzi, to jest bardzo obciążające, bo to by było działanie z zamiarem ewentualnym, a nie bezpośrednim. Ta data, jeśli jest prawdą, jest dla nich pogrążająca – powiedział Jacek Kurski w Radiu ZET, komentując informację, że posłowie Hofman, Rogacki i Kamiński kupili bilety na samolot dwa tygodnie przed otrzymaniem zgody na wyjazd samochodami do Madrytu. - PiS jest dziś wściekle atakowany, a zachował się perfekcyjnie – zaznaczył jednak.
- To kompromitacja samych zainteresowanych – powiedział Jacek Kurski w programie Moniki Olejnik na antenie radia ZET. Kurski stwierdził, że ujawnienie informacji o tym, że posłowie najpierw kupili bilety lotnicze, a potem złożyli wniosek o zwrot pieniędzy, jest dla nich „szczególnie obciążające”.„PiS zachował się perfekcyjnie”

- Żal panu Adama Hofmana? – zapytała Monika Olejnik. – Zawsze żal ludzi młodych, zdolnych, obiecujących, którzy mieli ładne perspektywy – odpowiedział Kurski.  Podkreślił też, że „PiS jest dziś wściekle atakowany, a zachował się perfekcyjnie, bo Jarosław Kaczyński minutę po tym, jak się dowiedział o sprawie, zawiesił posłów, a dziś komitet polityczny ich wyrzuci.

„Kompromitacja po stronie PO”

Jacek Kurski podkreślił, że w sprawie afery posłów PiS, „kompromitacja jest po stronie PO”. – To PO chroni ludzi, na których ciążą porównywalne zarzuty moralne czy kryminalne – skomentował Kurski.

Wyjaśnił, że w kwestii zarzutów kryminalnych miał na myśli sprawę Sławomira Nowaka. – Myśli pani, że tymi zegarkami wymieniał się z gośćmi, którzy wygrywali publiczne przetargi za to, że razem odmawiali różaniec? Ten facet jest członkiem klubu parlamentarnego. I co? Nic. Wszyscy to mają w nosie – dodał.

- Platforma Obywatelska, która wszystkie sprawy skręca, przegłosowuje, immunizuje ludzi, jest pod teflonową ochroną – zaznaczył Kurski.

 

„Sikorskiemu trzeba patrzeć na ręce”

Kurski dodał też, że marszałkowi Radosławowi Sikorskiemu, który będzie rozpatrywał sprawę Hofmana, Rogackiego i Kamińskiego, należy patrzeć na ręce, „bo jest bohaterem dwóch afer: taśmowej i Politico”, którą już opisywaliśmy.

- Jeśli Sikorski powiedział prawdę w wywiadzie dla Politico, to oznacza, że Tusk jest zdrajcą – skomentował Kurski. – Jeżeli Sikorski mówił nieprawdę, to znaczy, że jest niepoczytalny i nie powinien pełnić funkcji marszałka – dodał.

Kurski tak żarliwie bronił Prawa i Sprawiedliwości, że Monika Olejnik pod koniec programu powiedziała mu, że znacząco zbliżył się do powrotu do Prawa i Sprawiedliwości. – Po tym programie znajdzie pan miejsce w Prawie i Sprawiedliwości. Na razie na tej drabince stoi pan na trzecim stopniu – powiedziała prowadząca audycję „Gość Radia ZET”.

Lot polityków PiS do Madrytu…

Afera z wyjazdem posłów PiS zaczęła się od doniesienia „Faktu”. Podczas lotu z żonami do Madrytu Hofman, Kamiński, Rogacki i europoseł Dawid Jackiewicz, mieli wraz z żonami być – według relacji współpasażerów – pod wpływem alkoholu. Kobiety zachowywały się rzekomo głośno i piły alkohol wniesiony do samolotu z zewnątrz, co jest zabronione. Gdy stewardesa zwróciła im uwagę, doszło do awantury.

Media prześwietliły lot do Madrytu. I na jaw zaczęły wychodzić kolejne niewygodne dla posłów PiS szczegóły. Lot był podróżą służbową, posłowie występowali jako delegacja polskiego parlamentu na Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Politycy PiS trzykrotnie opuścili spotkanie zaraz po podpisaniu listy obecności, odmówili przyjęcia materiałów dotyczących tego spotkania i nawet nie weszli do sali obrad.

… i jego zgubne konsekwencje

Później Radio ZET poinformowało, że posłowie wzięli kilkanaście tysięcy złotych zaliczki na podróż. I miała być to podróż samochodowa. Tymczasem polecieli tanimi liniami Ryanair za kilkaset złotych (wg PiS Jackiewicz leciał za własne pieniądze). Wyjaśnień od szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka zażądał marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

Zaraz po spotkaniu z Sikorskim Błaszczak twierdził, że zainteresowanie wokół całej sprawy jest przesadzone. 20 minut później nagle zmienił front po spotkaniu z kierownictwem PiS i Jarosławem Kaczyńskim - poinformował o zawieszeniu posłów i zasugerował, że kara może być jeszcze bardziej surowa. Sam Kaczyński w RMF FM zapowiedział, że będzie wnioskował o usunięcie trójki posłów ze swojej partii.

tokfm.pl

 

5 tekstów dnia. Poniedziałek, 10 listopada 2014

Oto wybór na dziś:

Res Publica Nowa. Konopczyński. Poland. Spring into cheap labor
„Sprężynę można dowolnie wyginać i naginać. Wiele zniesie, jest elastyczna, wytrzymała. Sprężyna nie szuka poklasku, nie unosi się pychą ani gniewem. Sprężyna wszystko zniesie, we wszystko uwierzy, wszystko przetrzyma. Sprężyna jest metaforą nie tyle Polski, co polskiego pracownika.” – świetne. : 
http://publica.pl/teksty/poland-spring-into-cheap-labor-48174.html?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=poland-spring-into-cheap-labor

Krytyka Polityczna. Monbiot: Korporacje to wróg w naszych szeregach
„Trwa walka o szczątki naszej demokracji, czas się przyłączyć” – pisze George Monbiot. Tekst ukazał się wcześniej w „Guardianie”: 
http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/wybory-europy/20141109/monbiot-korporacje-wrog-w-naszych-szeregach

Zielone Wiadomości. Anna Coote: 10 zalet krótszego tygodnia pracy
Szefowa działu polityki społecznej New Economics Foundation o idei skróconego tygodnia pracy:
http://zielonewiadomosci.pl/tematy/social/10-zalet-krotszego-tygodnia-pracy/


Project Syndicate Polska. Andrew Nagorski: Rządy oficera KGB
O pewnym oficerze KGB, który 25 lat temu bronił sowieckiej kwatery w Dreźnie, a potem zaszedł bardzo wysoko:
http://www.project-syndicate.pl/artykul/rzady-oficera-kgb,1229.html


Rebelya. Białowicz: „Uratowali mnie Polacy”.
Rozmowa z Filipem Białowiczem, jednym z ostatnich żyjących uciekinierów z niemieckiego obozu zagłady w Sobiborze: 
http://rebelya.pl/post/7334/uratowali-mnie-polacy-rozmowa-z-filipem-biaowic

 

Korwin-Mikke zdobywa rozgłos na Wyspach. „Guardianowi” mówi: W sprawie o gwałt kobieta musi mieć dwóch świadków

Kamil Sikora
09.11.2014
Janusz Korwin-Mikke szokuje w Wielkiej Brytanii.
Janusz Korwin-Mikke szokuje w Wielkiej Brytanii. • Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Po tym jak jeden z posłów Kongresu Nowej Prawicy uratował eurosceptyczną frakcję Nigela Farage’a brytyjskie media zainteresowały się Januszem Korwin-Mikkem. Jego sylwetkę przygotował prestiżowy „The Guardian”. – Jeśli kobieta nie ma dwóch świadków, którzy potwierdzą gwałt, mężczyzna musi być uniewinniony – mówi lider KNP.

Janusz Korwin-Mikke budzi za granicą jeszcze większe zdziwienie niż w Polsce, wszak my zdążyliśmy przywyknąć do jego kontrowersyjnych tez. Teraz poznali je czytelnicy „Guardiana”. Dziennik zajął się polskim europosłem, bo jego kolega Jarosław Iwaszkiewicz zasilił frakcję Nigela Farage’a, która po stracie posła miała zostać rozwiązana.

Autorka sylwetki przedstawia kontrowersyjne poglądy Korwin-Mikkego na Holokaust, równość płci, wspomaganie biednych czy przekazywanie poglądów przez spermę. Nazywa też Korwin-Mikkego „skrajnym libertarianinem” i przypomina, że lider KNP chce zrobić burdel z budynku Komisji Europejskiej.

Rozmawia też z nim o przemocy seksualnej wobec kobiet, wcześniej opisując jego poglądy na zmuszanie kobiet do seksu. – Jeśli nie masz dwóch świadków gwałtu, mężczyzna musi zostać uniewinniony – przekonuje brytyjską dziennikarkę. Przesłanką do skazania może być też dowód lub widoczne oznaki gwałtu, ale nie słowo przeciwko słowu.

Źródło: „The Guardian”

natemat.pl


http://wiadomosci.gazeta.pl/Samorzad2014/1,141850,16884179,Wybory_Samorzadowe_2014__RELACJA_NA_ZYWO_.html#MT


http://www.independent.co.uk/news/world/europe/nigel-farages-new-european-ally-claims-semen-passes-on-attitudes-of-men-to-women-during-sex-9849639.html

 

 


http://natemat.pl/123345,korwin-mikke-zdobywa-rozglos-na-wyspach-guardianowi-mowi-w-sprawie-o-gwalt-kobieta-musi-miec-dwoch-swiadkow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>